Main Menu

Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki

Facebooktwitterlinkedin

 

9 drużyn w kategorii powyżej 16 lat i 2 drużyny w kategorii oldbojów, czyli zawodników powyżej 35 roku życia wzięło udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki, który zakończył się w minioną sobotę 16 czerwca na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach.

Turniej zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach był pierwszym etapem na szczeblu regionalnym Ogólnopolskiego projektu piłki nożnej „szóstek” amatorów „Orlik Polska – Ogólnopolska Liga Mistrzów Orlika”. Stąd w rozgrywkach nie mogli startować zawodnicy na co dzień uczestniczący w rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez wojewódzkie związki piłki nożnej.

W kategorii wiekowej +16 już w eliminacjach doszło do sporej niespodzianki. Mistrz I Ząbkowskiej Ligi Szóstek Piłkarskich zespół Alcybiades nieoczekiwanie przegrał ze zwycięzcą rozgrywek III ligi Z.L.S.P. – drużyną Fizzy Bubblech i musiał pożegnać się z rozgrywkami. Jak się później okazało zespół Fizzy Bubblech stał się „czarnym koniem” turnieju. Do rundy finałowej oprócz Fizzy Bubblech zakwalifikowały się zespoły Gladiatora Ząbki, który po raz pierwszy zaprezentował się w ząbkowskich turniejach piłki nożnej oraz dwukrotny triumfator i faworyt turnieju po odpadnięciu Alcybiadesa – zespół Albatros Ząbki. W finałach Albatros rozpoczął od wygranej 5:3 z Gladiatorem, w drugim spotkaniu Fizzy Bubblech pokonali Gladiatora 4:1 i o tym kto zostanie zwycięzcą turnieju zadecydowało spotkanie pomiędzy Albatrosem Ząbki, a Fizzy Bubblech.

Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Fizzy Bubblech, ale jeszcze przed przerwą do remisu doprowadzili zawodnicy Albatrosa. Po przerwie dwie bramki zdobyli zawodnicy Fizzy Bubblech i do końca spotkania prowadzenia nie oddali. Choć w końcówce meczu zawodnikom Albatrosa udało się zdobyć gola kontaktowego to na kolejne bramki zabrakło już czasu. I tak dosyć nieoczekiwanie triumfatorem turnieju, który reprezentował będzie Ząbki w finale wojewódzkim, który odbędzie się na początku września została drużyna Fizzy Bubblech.

W kategorii +35 zgłosiły się tylko dwa zespoły, które pomiędzy sobą walczyły o to kto reprezenował będzie Ząbki w finale wojewódzkim. W meczu tym zmierzyli się Oldboje M.O.SiR. Ząbki i drużyna Old Boys Witomin. Po zaciętym meczu lepsi okazali się ząbkowscy oldboje, którzy pokonali swoich rywali 5:3 i to oni zagrają w kolejnej fazie rozgrywek.

Na zakończenie turnieju puchary najlepszym drużynom wręczyli Burmistrzowie Miasta Ząbki: Robert Perkowski i Artur Murawski, którzy pogratulowali zwycięzcom i życzyli powodzenia w kolejnych etapach rozgrywek.

Wyniki rozgrywek – kategoria + 16

Grupa A
FC Pelikan – Zgryz Ząbki 4:6
FC Pelikan – Gladiator Ząbki 0:6
Zgryz Ząbki – Gladiator Ząbki 0:1

Grupa B
FC Siekacze – Albatros Ząbki 1:6
FC Siekacze – FC Morena 8:1
Albatros Ząbki – FC Morena 13:0

Grupa C
Fizzy Bubblech – TBA Express 5:1
Fizzy Bubblech – Alcybiades 1:0
TBA Express – Alcybiades 1:7

Finały:
Gladiator Ząbki – Albatros Ząbki 3:5
Gladiator Ząbki – Fizzy Bubblech 1:4
Albatros Ząbki – Fizzy Bubblech 2:3

Końcowa kolejność:
1. Fizzy Bubblech
2. Albatros Ząbki
3. Gladiator Ząbki
4.6. Alcybiades
FC Siekacze
Zgryz Ząbki
7-9. FC Morena
FC Pelikan
TBA Express

Drużyna Fizzy Bubblech grała w składzie: Badowski Sebastian, Gójski Kamil, Kalinowski Kamil, Kabaciński Łukasz, Młynarczuk Marcin, Kościesza Adrian, Kotowski Marcin, Korczak Piotr, Sieczko Przemysław

Wyniki rozgrywek – kategoria + 35
Oldboje M.O.S.iR. Ząbki – Ol Boys Witomin 5:3
Oldboje M.O.S.iR. Ząbki: Gut Wojciech, Grula Roman, Jędrzejewski Artur, Kąca Grzegorz, Roguski Dariusz, Romańczuk Jacek, Szeliga Grzegorz, Szydłowski Robert, Zieliński Jacek

Informacja prasowa: UM Ząbki
Źródło: zabki.pl

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)