Main Menu

XVI FESTYN RODZINNY w SP2 w Ząbkach – relacja

Facebooktwitterlinkedin

Pomimo wietrznej pogody, która od samego rana nie rozpieszczała organizatorów, utrudniając chociażby rozstawienie namiotów, XVI Festyn Rodzinny, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Ząbkach, należy do bardzo udanych.

Występy taneczne, wokalne, teatralne i akrobatyczne. To wszystko dla przybyłych, przygotowali sami uczniowie. Praktycznie przez cały czas trwania imprezy, scena nie była pusta. W krótkich przerwach pomiędzy występami dzieci mogły skierować swoje kroki do innych, licznych atrakcji. Można było sprawdzić swoją zwinność na torze przeszkód, celność w rzutach obręczą i strzałach piłką do bramki oraz poskakać i wyszaleć się na trampolinach i dmuchanych zjeżdżalniach. Dla miłośników zwierząt też się coś znalazło. Na jednym ze stoisk, każdy chętny, mógł nabyć patyczaka. Dla tych, którzy preferują większe zwierzęta, czekała konna przejażdżka.

W kawiarence, która była usytuowana w budynku szkoły, można było pokrzepić się ciepłymi napojami i spróbować pysznej grochówki. Dzięki temu, wiatr i niska temperatura nie były straszne. Poza tym oczywiście nie zabrakło waty cukrowej i prażonej kukurydzy.

Około południa, na teren szkoły wjechał wóz strażacki OSP w Ząbkach. Nie dało się tego nie zauważyć. Syreny i światła nie uszły niczyjej uwadze. Dzieci miały okazję wsiąść do wielkiego wozu, zatrąbić i przymierzyć hełm. Strażacy opowiadali o swojej pracy i prezentowali specjalistyczny sprzęt.

Główną atrakcją była oczywiście loteria fanotwa, w której główną nagrodą był rower górski ufundowany przez Klubokawiarnię Klinika

 

oraz liczne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Kolejka po szczęśliwe losy liczyła kilkanaście metrów i do końca imprezy nie zmniejszała się.

W czasie festynu, Burmistrz Miasta Ząbki – Robert Perkowski, jego zastępca – Artur Murawski oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ząbek – Grzegorz Siwek, wręczyli nagrody zwycięzcom Konkursu Fotograficznego „Ząbki w czterech porach roku – wiosna”. Jednocześnie zachęcali do wzięcia udziału w ostatnim etapie konkursu, którego tematem jest lato.

Jak się okazało, wietrznej pogodzie nie udało się zepsuć zabawy i zarówno dzieci jak i rodzice mogli spędzić wspaniały czas w niesamowitej atmosferze. Szkoda tylko, że do następnego Fstynu Rodzinnego w SP2 trzeba czekać okrągły rok.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która jest również dostępna na Facebook’u.

[nggallery id=95]

fot. P.Strzałkowski

Facebooktwitterlinkedin