Main Menu

Nowoczesna „bakteriologia” otwarta

Facebooktwitterlinkedin

Nowoczesna „bakteriologia” otwarta

Na 800 metrach kwadratowych  znajdzie swe miejsce nowoczesny Zakład Bakteriologii,  Centralna Sterylizatornia i Zakład Patomorfologii wołomińskiego Szpitala Powiatowego. To kolejny ważny krok w modernizacji i unowocześnianiu szpitala. Inwestycję finansował  Szpital Powiatowy oraz Starostwo Powiatowe w Wołominie.

Budowa nowego Zakładu Bakteriologii, którego uroczyste otwarcie nastąpiło 5 lipca, rozpoczęła się niedawno, w lutym 2010 r. Inwestycję wykonała firma Expo-Bud, natomiast roboty wykończeniowe zrealizowała firma Instal-Projekt. Na piętrze funkcjonuje już wyposażony w nowe zdobycze techniki Zakład Bakteriologii, na parterze będą pracowali medyczni specjaliści z  innych, wspomnianych dziedzin. 

Otwarcie Zakładu Bakteriologii rozpoczęło się wykładem prof. Walerii Hryniewicz, krajowego konsultanta w dziedzinie mikrobiologii, którego z zainteresowaniem słuchali wszyscy obecni na uroczystości, m.in. starosta Piotr Uściński, przewodniczący Rady Powiatu Paweł Solis, przedstawiciel zarządu Powiatu Marek Szafrański, naczelnik Wydziału Zdrowia Starostwa Dorota Jagodzińska, wiceburmistrz Kobyłki Piotr Grubek, reprezentujący burmistrza Wołomina Janusz P. Czarnogórski, radny powiatu Marek Pietrzak, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i placówek służby zdrowia, ordynatorzy i kierownicy komórek organizacyjnych wołomińskiego Szpitala.  

-Z ogromną radością zaproszę Państwa za chwilę do nowego Zakładu Bakteriologii – mówił do zgromadzonych gości dyrektor Szpitala Powiatowego Robert Mazur. – Moja satysfakcja jest tym większa, że po raz pierwszy jako dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie oddaję do użytku tak dużą i potrzebną inwestycję. Nowy obiekt nie tylko poprawił warunki pracy, ale także zmienił wizerunek szpitala.

W swoim krótkim wystąpieniu dyr. Robert Mazur podkreślił, że nie byłoby tego uroczystego otwarcia, gdyby nie determinacja i dobra wola, które połączone, zaowocowały w taki właśnie sposób. Determinacją i chęcią poprawienia jakości usług medycznych kierował się poprzedni dyrektor Szpitala Ryszard Olszanowski, a wielką życzliwością oraz dużym wsparciem finansowym wykazał się starosta Piotr Uściński. – I za to wsparcie i ogromną przychylność dla działań w naszym szpitalu serdecznie dziękuję Panu Staroście oraz Radzie Powiatu, ma czele z jej przewodniczącym Pawłem Solisem.

Starosta Piotr Uściński nie ukrywał swojego zadowolenia z nowego obiektu, zaznaczając, że w Szpitalu trwa dobra passa: zaledwie kilka miesięcy temu został otwarty Oddział Neonatologiczny, teraz jest otwierany nowy Zakład Bakteriologii, a dyrektor Szpitala już planuje kolejne inwestycje. Starosta zapewnił, że będzie wspierał wszystkie prozdrowotne przedsięwzięcia mające na celu dobro mieszkańców całego powiatu. – Deklarujemy, że będziemy dalej wspierać szpital, będziemy wspierać kolejne inwestycje – mówił Piotr  Uściński. Podziękował też Radzie  Powiatu. 

Po przecięciu wstęgi (przecięcia dokonali: prof. Waleria Hryniewicz, kierownik Zakładu Bakteriologii Zofia Żak-Puławska, starosta Piotr Uściński, dyrektor Robert Mazur i były dyrektor Ryszard Olszanowski), po poświęceniu nowego budynku przez ks. Grzegorza Idzika, można było zwiedzić nową siedzibę Zakładu Bakteriologii. Na koniec, oddajmy jeszcze raz głos dyr. Mazurowi: – Na początku wspomniałem, że po raz pierwszy jako dyrektor wołomińskiego Szpitala oddaję do użytku tak dużą inwestycję. Pierwszy – ale mam nadzieję – nie ostatni. I że niebawem spotkamy się w tym znamienitym gronie na rozpoczęciu kolejnego, jakże ważnego przedsięwzięcia – budowy Stacji Dializ.

Agata Bochenek
Szpital Powiatowy w Wołominie

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)