Main Menu

Tysiąc osób chce kręcić z Veturilo

Facebooktwitterlinkedin

Tysiąc osób zarejestrowało się już na stronie internetowej Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo www.veturilo.waw.pl. Tysięczny użytkownik otrzyma od Zarządu Transportu Miejskiego „veturilowy” upominek.

Stron internetowa www.veturilo.waw.pl została uruchomiona niespełna dwa tygodnie temu. Codziennie rejestrowały się na niej średnio 83 osoby, które chcą od sierpnia korzystać z systemu wypożyczalni rowerowych Veturilo. Z każdym dniem przybywa osób zainteresowanych tą formą poruszania się po mieście.

Za pośrednictwem witryny internetowej www.veturilo.waw.pl można dopełnić wszelkich formalności związanych z rejestracją i opłatami. Każdy, kto chce korzystać z wypożyczalni rowerów, powinien wcześniej wejść na stronę www.veturilo.waw.pl i zarejestrować się.

Proces rejestracji trwa nie dłużej niż dwie minuty. Trzeba wypełnić formularz, podając swoje dane. Wymagane pola dotyczą imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu zamieszkania i adresu mailowego. Zastosowany na stronie system bezpieczeństwa zapewnia pełną ochronę informacji udostępnionych przez użytkowników.

Następnie należy wybrać sposób wniesienia kaucji (karta kredytowa lub przelew). Administrator strony zapewnia szybką akceptację płatności, dzięki czemu konto może być aktywne już kilka minut po zakończeniu rejestracji.

Po lekturze i akceptacji regulaminu, użytkownik systemu otrzymuje na podany adres mailowy potwierdzenie rejestracji oraz 6-cyfrowy numer PIN. Numer ten, wraz z numerem telefonu będzie w początkowym okresie działania systemu identyfikatorem użytkownika.

Na stronie www.veturilo.waw.pl dostępne są także aktualne informacje na temat Warszawskiego Roweru Publicznego, mapa wypożyczalni, regulamin korzystania z usług oraz cennik.

Warszawski system wypożyczalni rowerów Veturilo zacznie działać w sierpniu br. W pierwszym etapie zostanie uruchomionych 57 stacji rowerowych na 1000 rowerów. Stacje będą zlokalizowane w centrum Warszawy, na Bielanach i Ursynowie oraz w Wilanowie. Veturilo będzie także kompatybilne z bemowskimi wypożyczalniami rowerów Bemowobike. Pierwsze 20 minut jazdy będzie bezpłatne. Za kolejne 40 minut wypożyczenia roweru użytkownicy zapłacą złotówkę, a za drugą godzinę – 3 złote. Kolejnych 70 stacji rowerowych zostanie utworzonych w marcu 2013 roku. W efekcie, w Warszawie będzie 125 stacji rowerowych na 2100 rowerów. Z rowerów będzie można korzystać przez dziewięć miesięcy w roku – od marca do listopada.

Więcej informacji o Veturilo na //www.veturilo.waw.pl/.

Magdalena Potocka
Biuro Prasowe ZTM

Facebooktwitterlinkedin(Następne wiadomości) »