Main Menu

Kobyłka: Ulica Zagańczyka gotowa

Facebooktwitterlinkedin

Starostwo wołomińskie zakończyło przebudowę ulicy Zagańczyka w Kobyłce. Można już poruszać się po świeżo ułożonym asfalcie i chodnikach. To kolejny etap modernizacji całego ciągu komunikacyjnego łączącego Wołomin, Kobyłkę, Zielonkę i Marki.

Celem Starostwa jest poprawa wygody poruszania się samochodem czy też rowerem i bezpieczeństwa na całym tym ważnym dla mieszkańców ciągu komunikacyjnym łączącym miasta powiatu z trasą Białystok – Warszawa.

Wiele z tych prac już zostało wykonanych przez Starostwo: gruntownie przebudowano ulicę Fabryczną w Markach i ul. Marecką w Zielonce oraz ulicę Armii Krajowej w Wołominie. Prace wykonano już także na części ul. Zagańczyka i ul. Załuskiego w Kobyłce.

Wartość prac na ulicy Zagańczyka w Kobyłce opiewa na kwotę blisko 1 mln 400 tys. zł. Dofinansowanie tej inwestycji przez Gminę Kobyłka to 500 tys. zł. Prace wykonała firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk z Pułtuska.

Starostwo zleciło wymianę nawierzchni asfaltowej, wymianę jej podbudowy, budowę chodników i zjazdów bramowych po obu stronach drogi. Zminimalizowany został problem gromadzenia się wody na jezdni dzięki odpowiedniej niwelecie drogi oraz wbudowaniu ścieków po obu stronach jezdni. Nie zostanie przy tym zaburzony dotychczasowy układ rowów odwadniających.

Wczoraj odbył się odbiór techniczny. Wszelkie usterki wskazano przekazano wykonawcy, który usunie je jak najszybciej.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa wołomińskiego

Źródło: Powiat Wołomiński
Fot. Powiat Wołomiński

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »