Main Menu

Zapowiedź meczu Dolcan Ząbki – Bogdanka Łęczna

Facebooktwitterlinkedin

Dziś Dolcan Ząbki będzie miał okazję przedłużyć swoją świetną passę meczów bez porażki. Podopieczni Roberta Podolińskiego podejmą na wyjeździe Bogdankę Łęczna, która w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań.

Tydzień temu nasz zespół dość nieoczekiwanie pokonał u siebie Cracovię 3:1. Zwycięstwo osiągnięte zostało w dobrym stylu i co ważniejsze – przekonało wielu sceptyków, że naszą drużynę stać na walkę o znacznie wyższe lokaty niż te, które osiągała na końcu kilku poprzednich sezonów.  Mało kogo więc powinno dziwić, że Dolcan znajduje się w gronie trzech drużyn, które w tegorocznych rozgrywkach I ligi jeszcze nie doznały porażki. Polityka transferowa klubu z ul. Słowackiego dała trenerowi Podolińskiemu to, czego rok temu brakowało – wartościowych zawodników oraz perspektywiczną młodzież, która w każdej chwili jest w stanie zastąpić tych bardziej doświadczonych. Największym pozytywem jest rzecz jasna większa konkurencja w ataku. Skończyły się czasy, w których Maciej Tataj był jedynym argumentem przeciwko rywalowi, a jego nieobecność we wyjściowej “11” oznaczała niemal pewną porażkę lub co najwyżej remis. Teraz obowiązek zdobywania bramek wzięli na siebie inni – Mateusz Piątkowski i Dariusz Zjawiński. Ci dwaj zaliczyli po jednym trafieniu w meczu z Cracovią i wiele wskazuje na to, że to właśnie przez nich Tataj będzie musiał się pogodzić z rolą zmiennika.

Rywal naszego zespołu w 6. kolejce I ligi, czyli Bogdanka Łęczna, zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli, a więc otwierające strefę spadkową. Jak na razie mają na koncie po jednym zwycięstwie i remisie oraz trzy porażki, a przecież przed sezonem wymieniano ich w gronie faworytów do awansu. Bramkarz łęcznian, Sergiusz Prusak twierdzi, że w atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Głównie dzięki dwóm ostatnim spotkaniom, w którym zdobyto 4 punkty (wygrana z GKS Katowice i remis ze Stomilem Olsztyn). – Nasza gra wygląda coraz lepiej, a w sobotę będziemy chcieli dodatkowo zagrać na “zero z tyłu” – powiedział wychowanek Rolbud OSiR Pleszewa. To stwierdzenie wydaje się być bardzo na miejscu, bowiem Prusak w pięciu meczach puścił 9 bramek (bardziej dziurawą obronę ma tylko Okocimski KS Brzesko – 10 straconych goli). Trener Piotr Rzepka czuje respekt przed Dolcanem, ale nie oznacza to, że jego zawodnicy położą się przed naszymi zawodnikami. – Wiemy, na co stać zespół Dolcanu. Na pewno musimy się nastawić na ostrą walkę. Nasi przeciwnicy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć cel.  My natomiast musimy się przeciwstawić tym samym – powiedział szkoleniowiec łęcznian na łamach portalu ekstraklasa.net.

Do kadry meczowej powraca Grzegorz Piesio, który przez dwie ostatnie kolejki musiał pauzować za czerwoną kartkę otrzymaną za bezmyślny faul na jednym z zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego. Na żółte kartki muszą za to uważać Rafał Grzelak, Marcin Hirsz i Szymon Matuszek. Dla tych trzech kolejne upomnienie będzie oznaczało pauzę w następnym meczu.

Początek spotkania pomiędzy Dolcanem a Bogdanką o godzinie 16:00. Arbitrem głównym będzie Grzegorz Jabłoński z Krakowa.

Adam Guzowski

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)