Main Menu

Autokar z pielgrzymami spadł z mostu i nasypu

Facebooktwitterlinkedin

Wczoraj w godzinach południowych przez powiat wołomiński przeszła wichura o sile wiatru 130 km/h, wyrywała i łamała drzewa, zrywała dachy z budynków. Niestety silny podmuch wiatru doprowadził również do wypadku autobusu przewożącego pielgrzymów w miejscowości Ossów. Autokar uderzył w barierki mostu, przełamując je, po czym spadł z nasypu i przewrócił się na bok. Na miejsce skierowano jednostki Straży Pożarnej, służby medyczne i policjantów, którzy udzieliły pomocy poszkodowanym. Tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Autobus przewożący pielgrzymów w miejscowości Ossów, wczoraj w samo południe w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych na które złożyła się między innymi silna wichura o prędkości wiatru 130 km/h przechodząca przez powiat wołomiński, uderza w barierki na moście, wyłamuje je, spada z nasypu i przewraca się na bok. Świadkowie wypadku komunikacyjnego niezwłocznie informują o tym służby ratownicze. Już po chwili na miejscu pojawiają się pierwsze jednostki Straży Pożarnej. Strażacy pomagają poszkodowanym, uwięzionym w autokarze wydostać się na zewnątrz z wraku pojazdu. Wielu poszkodowanych nie może wyjść z pojazdu o własnych siłach, dodatkowo zniszczenia jakim uległ autobus utrudniają wydobycie rannych. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu udaję się wyprowadzić poszkodowanych i zabezpieczyć teren wokół wypadku.

Na miejsce przybywają też Policjanci i Ratownicy Medyczni. Policjanci przystępują do działań zabezpieczających miejsce zdarzenia, organizują objazdy i prowadza czynności dochodzeniowo – śledcze. Ratownicy medyczni segregują rannych, udzielając pomocy w pierwszej kolejności osobom, które odniosły ciężkie obrażenia. Lekko ranni kierowani są do zastępczych punktów medycznych i miejsc szpitalnych. Każdy poszkodowany zostaje oznakowany przez ratowników odpowiednią naklejką . W tym samym czasie pozostałe jednostki Straży Pożarnej prowadza działania zabezpieczające teren oraz pobliską rzekę przed wyciekiem paliwa.

Taki scenariusz zdarzeń opracował wspólnie ze służbami ratowniczymi Wydział Zarządzania Kryzysowego Starosty Powiatu Wołomińskiego. Tym razem były to tylko wspólne ćwiczenia w ramach doskonalenia współdziałania w zakresie podejmowania czynności w związku z sytuacją kryzysową na terenie powiatu wołomińskiego.

[nggallery id=108]

Źródło: KPP Wołomin
Fot. KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)