Main Menu

Gratulujemy medali na Paraolimpiadzie

Facebooktwitterlinkedin

Rada Powiatu Wołomińskiego i Starostwo uroczyście uhonorowali na medalistów londyńskiej paraolimpiady  – mieszkańców naszego powiatu – Panią  Martę Makowską oraz Pana Grzegorza Plutę.

Przewodniczący Rady Paweł Solis i Starosta Piotr Uściński zaprosili do udziału w pierwszej części wczorajszej sesji rady zdobywców medali  XIV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.  Na początku były wielkie brawa na stojąco od wszystkich radnych. Był też czas na wzajemne podziękowania.

Z rąk Pawła Solisa i Piotra Uścińskiego oraz Marty Rajchert  i Ireneusza Maślanego – Wiceprzewodniczących Rady,  olimpijczycy otrzymali dyplomy, a wraz nimi przekazano im nagrody finansowe za szczególne osiągnięcia sportowe, w określonej regulaminem, maksymalnej wysokości.

Składamy serdeczne gratulacje Pani Marcie Makowskiej  i Panu Grzegorzowi Plucie  za zdobycie w pięknej walce  medali XIV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012” – czytamy w listach  gratulacyjnych  –  „Sport budzi w nas wielkie emocje! Każde zwycięstwo polskich sportowców napełnia nasze serca dumą. Zdobycie miejsca na podium nie zdarza się często, ale dla tej magicznej chwili warto pokonywać przeciwności losu. Przełamywanie swoich słabości i lęków rozwija charakter. Kształtowanie siły woli i samodyscypliny procentuje później w życiu codziennym Dumni jesteśmy  z sukcesów sportowych, przeżywamy porażki, choć tak naprawdę to w sporcie nie ma przegranych.” – listy podpisali  Starosta P.Uściński i Przewodniczący P.Solis.

Mieszkanka Kobyłki Marta Makowska zdobyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Londynie w szermierce na wózkach. To już siódme jej olimpijskie podium.  Z powiatem wołomińskim jest związana podwójnie – jest także pracownikiem samorządu – Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie

Grzegorz Pluta, również mieszkaniec Kobyłki,  w swoim debiucie olimpijskim od razu zdobył złoto w  konkurencji  szabli na wózkach. Wcześniej stawał na podium mistrzostw świata i Europy.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa Wołomińskiego

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)