Main Menu

II Rodzinny Rajd “Szlakiem Małego Powstańca”

Facebooktwitterlinkedin

– DZIADEK, TATA I JA NA TROPIE POWSTAŃCZYCH MIEJSC PAMIĘCI NA STARYM MIEŚCIE.  II Rodzinny Rajd “Szlakiem Małego Powstańca” odbył się w dniu 6 października 2012 r. Uczestnikami rajdu byli przedstawiciele Urzędu Miasta, Radni Miasta, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Większość z nich przyszła ze swoimi rodzinami, by móc wspólnie przejść całą trasę rajdu.

Wszystkie osoby, które zgłosiły chęć udziału w rajdzie, a było ich 200, zostały przydzielone do czterech grup. W autokarach wybrano grupowego i przekazano mu Plan Starego Miasta, plan rajdu oraz opis poszczególnych miejsc, które grupa miała odnaleźć. Zadanie brzmiało:

  • przejść wyznaczoną trasą rajdu,
  • udokumentować za pomocą zdjęć obecność grupy w każdym z wyznaczonych punktów,
  • w jednym z nich dodatkowo złożyć kwiaty,
  • po powrocie do szkoły wykonać prezentację multimedialną i zaprezentować osiągnięcia swojej grupy.

Zadanie to zostało wykonane przez wszystkie grupy celująco! Wykonane na trasie rajdu zdjęcia posłużyły do przygotowania prezentacji multimedialnej. Uczestnikom rajdu dopisywał humor, a w osiągnięciu celu nie przeszkodziła im nawet poranna mżawka. Jak poprzednio, tak i tym razem nie obyło się bez nagłych zwrotów akcji i ogólnego śmiechu, gdy odszukanie danego punktu okazywało się dla uczestników zbyt trudne. Jednym z punktów rajdu było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Małego Powstańca.

Po rajdzie wszystkie grupy spotkały się w Szkole Podstawowej nr 3 na ognisku z pieczeniem kiełbasek oraz ciepłej grochówce. Wykonano też cztery ciekawe i dokładnie przemyślane prezentacje z rajdu, które wkrótce będą dostępne na stronie internetowej szkoły. Impreza ta tradycyjnie odbyła się pod patronem Burmistrza Miasta Ząbki i Starosty Powiatu Wołomińskiego. W tym roku również współpracowali z nami: Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, Skauci Europy oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

Po powrocie do szkoły dzięki przygotowanym przez Skautów Europy zadaniom mogliśmy poczuć się jak Powstańcy przechodząc ciasnym tunelem, rozwiązując powstańczą krzyżówkę, nosząc biało-czerwoną opaskę lub bandażując rannego. Tegoroczny II Rajd Rodzinny „Szlakiem Małego Powstańca” uważamy za bardzo udany. Zapraszamy za rok!

Źródło: UM Ząbki
Fot. UM Ząbki

Facebooktwitterlinkedin(Następne wiadomości) »