Konferencja – „Umiejętności psychoterapeutyczne w pracy nauczyciela, wychowawcy i pedagoga szkolnego”
Starosta Wołomiński oraz Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej zapraszają na konferencję „Umiejętności psychoterapeutyczne w pracy nauczyciela, wychowawcy i pedagoga szkolnego”.
Konferencja odbędzie się 26 października 2012r. w godzinach od 11.00 do 14. 30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatu Wołomińskiego przy ul. Prądzyńskiego 3 w Wołominie.
Program – Wykłady
· Powitanie Gości przez Starostę Wołomińskiego Piotra Uścińskiego
· Wprowadzenie w działania psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży na terenie powiatu (Dawid Sołomianko),
· Przeniesienie i załamanie rozwojowe – dwa zjawiska obecne w relacji uczeń – nauczyciel (Marcin Wiśniewski),
· Kiedy dojrzałość jest dojrzała? Psychoanalityczna perspektywa czasu adolescencji (Katarzyna Waluchowska),
· Czym jest psychoterapia? Czyli o psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży (Kinga Karczmarek).
Od dnia 17 października zapraszamy na seminaria oraz superwizje. W celu zapisania się prosimy o kontakt dzwoniąc pod nr tel. 227874301 (wew.142), 698924654, 664022974 lub e- mail:woz@powiat-wolominski.pl.
Uczestnictwo bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona.
Konferencja współorganizowana przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Specjalistyczną Poradnię Rodzinną przy PCPR w Wołominie.
Seminaria:
- Przeciwprzeniesienie. O korzystaniu z własnych uczuć w pracy wychowawczej. (10 listopad 2012, Tomasz Tuszewski),
- Czym jest psychoterapia? Czyli o psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży. (24 listopad 2012, Kinga Karczmarek),
- Kiedy dojrzałość jest dojrzała?-psychoanalityczna perspektywa czasu adolescencji. (15 listopad 2012 , Katarzyna Waluchowska).
Superwizje (3 spotkania; 6, 10 i 13 listopada 2012, Tomasz Tuszewski)
Prowadzący:
Tomasz Tuszewski – psycholog, psychoterapeuta psychoanalityczny pracujący z dorosłymi i młodzieżą. Praktykę psychologiczną rozpoczął 1995 roku, przez kilka lat pracował jako pedagog szkolny, psychoterapię praktykował m.in.w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii „MOP” i Laboratorium Psychoedukacji. Współautor 2 książek dla nauczycieli i pedagogów (z prof. A. Janowskim, Poznawanie ucznia, 2002 i z dr H. Rylke, Powrót do żródeł, 2004)
Marcin Wiśniewski – członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zrzeszonego w Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej. Z młodzieżą i dorosłymi pracuje od 1991 roku. Doświadczenie i wiedzę zdobywał pracując w Młodzieżowym Ośrodku Psychologicznym, Centrum Pomocy Rodzinie, Laboratorium Psychoedukacji oraz Zespole Pomocy Psychoterapeutycznej w Warszawie. Posiada certyfikaty psychoterapeuty psychoanalitycznego, terapeuty szkoleniowego i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.Prowadzi psychoterapię i psychoanalizę w prywatnym gabinecie oraz superwizje i seminaria dotyczące pomocy psychologicznej i wybranych zagadnień psychoanalitycznych.
Katarzyna Waluchowska – certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Absolwentka Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową w podejściu psychodynamicznym. Ma również wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z młodzieżą.
Kinga Karczmarek – absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu -Wydział Pedagogiczny, psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, różnorodne doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi. Przez kilka lat pracowała w Przedszkolnych Oddziałach Wczesnej Diagnozy z dziećmi z trudnościami rozwojowymi i emocjonalnymi oraz prowadziła terapię dzieci z autyzmem. Obecnie pracuje jako terapeuta w Ośrodku Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży “Pępek”. Jest stałym współpracownikiem Fundacji ETOH, gdzie koordynuje i realizuje projekty terapeutyczne i szkoleniowe (m.in. trzyletni projekt “Profesjonalne wsparcie osób dorosłych używających i nadużywających alkoholu”). Prowadzi prywatną praktykę kliniczną z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Dawid Sołomianko – psycholog, psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, koordynator Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy PCPR w Wołominie, wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i rodziną. Doświadczenie współpracy z szkołą, OPS, Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Wołomińskiego w ramach prowadzonej praktyki. Prowadzi staże kliniczne dla psychologów i psychoterapeutów, prowadzi seminaria kliniczne z podstawowych zagadnień psychoterapii. Prowadzi prywatną praktykę kliniczną z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa Wołomińskiego