Main Menu

“Nocny windykator” z policyjnym dozorem

Facebooktwitterlinkedin

Wykorzystał otwarte drzwi do mieszkania w bloku mieszkalnym w Ząbkach, wszedł do lokalu i w trakcie snu pokrzywdzonego zabrał laptopa, telewizor, konsolę do gier, dokumenty i złoty łańcuszek na kwotę 6500 złotych. Kilka godzin później „nocny windykator” został zatrzymany przez funkcjonariuszy z komisariatu w Ząbkach, którzy odzyskali również większość skradzionego mienia. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec 19-letniego Bartłomieja I. policyjny dozór.

Jak ustalili funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach kilka minut po 2:00 w nocy znając kod do drzwi wejściowych wszedł wraz z innym mężczyzną na klatkę schodowa bloku wielorodzinnego. Później udał się do jednego z mieszkań, którego drzwi nie były zamknięte na zamek. Wszedł do lokalu i wykorzystując sen poszkodowanego wyniósł z mieszkania laptopa, telewizor, konsolę do gier, dokumenty osobiste i złoty łańcuszek o wartości blisko 6500 złotych. Mienie to miało być zabezpieczeniem związanym z długiem jaki miał mieć właściciel mieszkania wobec kolegi „nocnego windykatora”.

Kilka godzin po zdarzeniu policjanci z Ząbek zatrzymali 19-letniego mieszkańca Warszawy. Bartłomiej I. trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali również większość skradzionego mienia. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu za które może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie 19-latek został objęty policyjnym dozorem. Kryminalni nadal prowadzą w tej sprawie czynności i zapowiadają kolejne zatrzymania.

Informacja prasowa: KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »