Main Menu

Nowy Bazar Miejski w Ząbkach już otwarty

Facebooktwitterlinkedin

W ostatni sobotni poranek zaczął prószyć śnieg, jakby zapowiadając już w październiku przedświąteczny urok zakupów. Istotnie o godzinie 9.00 rano w miejscu dawnego bazarku przy ul Targowej w Ząbkach kłębił się spory tłum ludzi, czekając na uroczyste otwarcie nowej, pięknej hali, którą wybudowali kupcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Bazar Ząbki”.

Jako pierwszy głos zabrał prezes Stowarzyszenia Jacek Walczak, witając wszystkich przybyłych gości. Burmistrz Miasta Robert Perkowski wyraził ogromne zadowolenie z powstania kolejnej, potrzebnej inwestycji, szczególne, że została wybudowana na skutek inicjatywy lokalnych przedsiębiorców. Wraz z Arturem Murawskim-swoim zastępcą wręczyli prezesowi Stowarzyszenia a także Pani Bożenie Przewoźnik -zastępcy prezesa pamiątkowe grawertony. Po tym miłym akcencie głos zabrał poseł na Sejm RP Jacek Sasin, a potem starosta powiatu wołomińskiego Piotr Uściński. Obydwaj wyrazili szczere zadowolenie z nowoczesnego, zadaszonego bazarku ciesząc się, że mieszkańcy i ich rodziny będą odtąd robić zakupy w komfortowych warunkach. Ks. Proboszcz  Edward Kowara z parafii p.w.Świętej Trójcy poświęcił inwestycję, po czym przybyli na uroczystość notable przecięli wstęgę. Po tym uroczystym akcencie rozległa się muzyka, hostessy częstowały przechodniów ciastem i napojami, a animatorzy czuwali nad humorami i dobrym samopoczuciem milusińskich.

Wszędzie trwa ciągła rywalizacja o utrzymanie dominacji handlowej i przewagi nad innymi handlującymi. Największe boje nie rozgrywają się dzisiaj na froncie, lecz właśnie w sklepach i marketach. I dlatego tak ważny jest uśmiech, przyjazna atmosfera i odpowiednie warunki, w których robi się zakupy. A nowa ząbkowska hala targowa wyraźnie temu sprzyja.

Joanna Wysocka

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »