Main Menu

Wołomin: Budowa infrastruktury w ulicy Lipińskiej

Facebooktwitterlinkedin

Starostwo podpisało umowę  na wykonanie kanalizacji deszczowej w ulicy Lipińskiej.  Rozstrzygnięty  właśnie przetarg  to część  całego zadania inwestycyjnego, na które Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Starostwa Powiatowego w Wołominie zaplanowano 4,4 mln zł.

Dzięki  dzisiaj podpisanej umowie  w ciągu najbliższych tygodni powstanie nowa instalacja  na odcinku drogi od ul. Sikorskiego do Al. Niepodległości. Na publiczne zapytanie zgłosiło się do nas siedmiu potencjalnych wykonawców  – najwyższa złożona oferta opiewała na ponad  0,6 mln zł.  Zlecenie starostwa wykona wybrana w przetargu  firma  Hydrokan-Bis z Tłuszcza  za  333,5 tys. zł. Wykonawca wejdzie na budowę w ciągu najbliższych dni, a prace zostaną zakończone jeszcze w 2012r.

Wg informacji jakie posiada starostwo planowane jest jeszcze uzupełnienie infrastruktury podziemnej w ulicy Lipińskiej – budowa gazociągu oraz przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych przez innych inwestorów.  Dlatego położenie nowej nawierzchni jezdni nastąpi w kolejnym etapie całej inwestycji. Taka koordynacja to oszczędności –  pozwala na uniknięcie kolejnych kosztów, droga nie jest „rozkopywana” przez kolejne lata na zlecenie różnych instytucji i nie utrudnia się dodatkowo ruchu mieszkańcom. Zmodernizowana jezdnia pozostaje odpowiedniej jakości.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa Wołomińskiego

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)