Main Menu

Ząbkowscy eksperci na konferencji EDU Trendy 2012

Facebooktwitterlinkedin

W dniach 27-28 września br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się spotkania polskich profesjonalistów i specjalistów – EDU Trendy 2012. Konferencje, Warsztaty, Targi.

Podczas konferencji do panelu dyskusyjnego zaproszono ekspertów m.in.w dziedzinie funkcjonowania oświaty w gminach, jak również organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W roli ekspertów wystąpili Burmistrz Miasta Robert Perkowski oraz Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Ząbkach Karol Małolepszy.

W Strefie Targów można było zobaczyć prezentacje najbardziej wpływowych instytucji (MEN, ORE, IBE, FRSE, KOWEZiU) oraz zapoznać się z praktycznymi rozwiązaniami i narzędziami wspierających rozwój, efektywność i jakość edukacji zarówno w zakresie edukacyjnym, technologicznym czy organizacyjnym.

Najciekawszym punktem EDU Trendy 2012 zapewne były warsztaty i konferencje przygotowane przez specjalistów edukacyjnych oraz tych, którzy inspirują do poszukiwania nowych rozwiązań

W poprzednich latach byli to m. in.: Irena Dzierzgowska, Krzysztof Zanussi, Wiktor Osiatyński, Colin Rose, Michał Kulesza oraz przedstawiciele władz Michał Boni, Katarzyna Hall, Krystyna Szumilas, Lilla Jaroń.

W tym roku zaproszeni zostali: Mirosław Sielatycki, prof. Leszek Balcerowicz, Lucyna Bojarska, dr Jerzy Grad, dr Ewa Suchecka, Karol Małolepszy, Robert Perkowski.

Wystąpienie ząbkowskich ekspertów odbyło się 28 września podczas drugiego dnia konferencji. Karol Małolepszy Dyrektor Gimnazjum nr 1 wystąpił w panelu ” Organizacja pomocy psychologiczno- pedagogicznej dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych”, dyskusja odbyła się z udziałem: Mieczysławy Nowotniak z Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Małgorzaty Taraszkiewicz – psychologa edukacyjnego, Joanny Wrony i Czesława Kunkiewicz- Waligóra z Ministerstwa Edukacji .

Dyrektor Karol Małolepszy w swojej wypowiedzi poruszał tematy: współpraca z gminą; normy czasu pracy dla psychologów i nauczycieli; niebieska karta – obowiązki szkoły; monitoring, dokumentacja, zasadność takich działań

Robert Perkowski podczas swojej prezentacji mówił o standardach edukacji w gminie Ząbki.

Ostatnie wypowiedzi nauczycieli akademickich mówią, że konieczne jest wypracowanie przez odpowiednie czynniki oświatowe właściwych i skutecznych standardów nauczania dzieci i młodzieży na szczeblu podstawowym, gimnazjalnym i licealnym. Bowiem poziom zdających kandydatów na studia wywołuje coraz większy niepokój.

Joanna Wysocka
fot. Jacek Pływaczewski

Facebooktwitterlinkedin