Main Menu

Kłopotliwe parkowanie pod stadionem w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

Kłopoty z parkowaniem mieszkańców ul. Gdyńskiej w Ząbkach pojawiły się z chwilą rozpoczęcia budowy nowej trybuny na stadionie miejskim. Wówczas, w 2011 r., wjazd na stadion został przeniesiony z ul. Słowackiego na Gdyńską. Niedogodności dla mieszkańców pojawiają się głównie podczas rozgrywania meczów pierwszoligowych.

Problem ten uaktywnia się mniej więcej co dwa tygodnie, lecz jest na tyle uciążliwy, że mieszkańcy udali się z nim na sesję rady miasta, prosząc o pomoc i interwencję w sprawie parkujących pojazdów.

Problem faktycznie istnieje i według mojej oceny nie zniknie dopóki nie zostanie uruchomiony dodatkowy parking na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który będzie dostępny dla wszystkich odwiedzających tamtejsze obiekty sportowo-rekreacyjne – stwierdza wiceprzewodniczący rady miasta Ząbki Tomasz Kalata.

Pomysł goni pomysł

Były również inne pomysły radnych z Ząbek na rozwiązanie tego problemu, np. aby ustawić w tym rejonie słupki wykluczające parkowanie w okolicy stadionu. Według radnego Kalaty poszukiwanie rozwiązań powinno pójść w innym kierunku.

– Dużo lepszy jest pomysł zgłoszony przez radnego Świątkiewicza, który wnioskował o opracowanie dla okolic MOSiR-u nowej organizacji ruchu, tj. wyznaczenia stref do parkowania pojazdów i miejsc wolnych od ruchu i postoju samochodów. Powyższy pomysł wydaje się możliwy do realizacji, aczkolwiek, z uwagi na wąskie ulice trudno będzie wszystkich uszczęśliwić – mówi Tomasz Kalata.

Obecnie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach wciąż trwa budowa trybuny głównej. Jak jednak zapewnia dyrekcja ośrodka, w projekcie są przewidziane miejsca parkingowe.

Trybuna już na dniach

– W momencie oddania trybuny do użytkowania, miejsca te będą udostępnione osobom, które będą korzystały z zajęć sportowych organizowanych przez MOSiR – mówi dyrektor ośrodka Jacek Romańczuk. – Mam nadzieję, że wszystkie sprawy związane z odbiorem trybuny zakończą się do połowy listopada br. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że wzdłuż ulicy Gdyńskiej istnieją miejsca parkingowe, które służą i będą służyły użytkownikom stadionu, a z których również korzystają mieszkańcy ulicy Gdyńskiej.

Tomasz Kalata ma również nadzieję, że zakończenie prac i odbiór trybuny głównej nastąpi jak najszybciej. – Gdy to nastąpi, a mam nadzieję, że będzie to jeszcze w tym roku, to planowane jest przeniesienie wjazdu na stadion na ul. Słowackiego, tak jak to było zawsze. Wówczas ul. Gdyńska znów będzie bardzo spokojnym, mało uczęszczanym miejscem.

Przy okazji dyskusji o ul. Gdyńskiej przewodniczący Kalata podkreśla, że z problemem parkowania borykają się również mieszkańcy innych ulic w Ząbkach. Chodzi tu głównie o rejony szkół przy ul. Kościelnej, Westerplatte, Harcerskiej i Szkolnej w pobliżu Gimnazjum nr 1, a także przy ul. Kopernika, przy bloku firmy Dozbud oraz wielu innych ząbkowskich ulic. W tych przypadkach również należałoby na nowo przeanalizować organizację ruchu – podsumowuje rozmowę Tomasz Kalata.

Sławomir Bączyński

Źródło: gazetaecho.pl

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »