Main Menu

Oficjalne otwarcie nowej trybuny w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

W minioną niedzielę 18 listopada o godzinie 11:30 przed Trybuną Główną w Ząbkach kłębił się już tłum ludzi – zaproszonych gości, kibiców, mieszkańców, którzy po raz pierwszy chcieli zasiąść w nowym, pięknym miejscu podczas meczu pierwszoligowych zespołów DOLCAN Ząbki- GKS Katowice, który jednocześnie otwierał nowy obiekt sportowy.

W samo południe ks. Edward Kowara proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy odmówił ewangelię i poświęcił inwestycję. Następnie głos zabrał burmistrz miasta Robert Perkowski, który powiedział m.in. “Nie byłoby nas tutaj dziś na otwarciu tego pięknego obiektu i na tych wspaniałych rozgrywkach, gdyby nie praca zespołowa. Mamy znakomitą drużynę nie tylko na murawie, ale również poza nią i to jest efekt jej pracy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym , nie tylko w budowę tego obiektu , ale również w krzewienie sportu w naszym mieście. Wymieniać byłoby tak można naprawdę bardzo długo więc symbolicznie podziękuję panu prezesowi klubu Dolcan Sławomirowi Dolińskiemu za mecenat nad tym wspaniałym zespołem, działaczom miejskiego klubu sportowego, który funkcjonuje w mieście już od 85 lat, władzom starostwa powiatu wołomińskiego, że zawsze pozwalały nam sprawnie realizować inwestycje.”

Następnie razem ze swoim zastępcą Arturem Murawskim wręczyli symboliczne statuetki Arkadiuszowi Powierży – Kierownikowi Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta oraz Robertowi Kosowskiemu – prezesowi firmy Budimpol wykonawcy obiektu za ogromny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.

Na koniec życzył ząbkowskiej drużynie , aby obiekt ten był szczęśliwym obiektem, a nam, kibicom, abyśmy byli dwunastym najsilniejszym zawodnikiem, który zawsze będzie wspierał naszych piłkarzy.

Wśród licznie zebranej publiczności nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych naszego powiatu : starosty wołomińskiego Piotra Uścińskiego, burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara, burmistrza Kobyłki Roberta Roguskiego, posła na Sejm RP Jacka Sasina, oraz radnych miasta Ząbki, a także pracowników urzędu.

Trybuna Główna nie będzie tylko siedzibą ząbkowskiej drużyny I ligowej, ale również ważnym obiektem kulturalnym. Znajdą się tam bowiem pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Kultury z salą widowiskową o pow. 196 m2 i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z salami konferencyjnymi. Jako odrębnie funkcjonujący zespół pomieszczeń powstaje siłownia i sala fitness wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi i sanitarnymi. Osobno funkcjonującym zespołem jest też gastronomia.

Budowę obiektu rozpoczęto w marcu 2010r. Całkowity koszt inwestycji to 19 mln zł, która została sfinansowana z budżetu miasta. Obiekt spełnia wymogi licencyjne stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej dla I ligi piłkarskiej. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Dolcanu, co wróży dobrze na przyszłość nowej, sportowej inwestycji.

Joanna Wysocka

Przedmiotem inwestycji jest budynek zaprojektowany jako trybuna z zespołem pomieszczeń towarzyszących oraz zespołem socjalnym i przebieralnią, salami konferencyjnymi, biurami, zespołami medycznymi, restauracją oraz salami fitness i siłownią.

Na parterze znajdują się szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów piłkarskich, pomieszczenia działaczy oraz ochrony. Parter posiada trzy klatki schodowe oraz windę przystosowaną do osób niepełnosprawnych. Na parterze znajdują się także gabinety: lekarski, do zabiegów fizykoterapii, a także gabinet kontroli antydopingowej.

Jako odrębnie funkcjonujący zespół pomieszczeń powstaje siłownia i sala fitness wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi i sanitarnymi. Osobno funkcjonującym zespołem jest też gastronomia. Pomieszczenia techniczne znajdują się pod trybunami.

Na I piętrze zaprojektowano sale konferencyjne, salę do sportów walki o pow. 73 m2 z zespołem sanitarno- szatniowym, oraz pomieszczenia przeznaczone dla Miejskiego Ośrodka Kultury z salą widowiskową o pow. 196 m2 i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na koronie budynku zaprojektowano zespoły sanitarne dla kibiców, pomieszczenia techniczne, kiosk z pamiątkami. Znajdują się tam także pomieszczenie dla komentatorów sportowych oraz zejścia do loży VIP i reporterów prasowych. Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Budowę obiektu rozpoczęto w marcu 2010r, a zakończono w listopadzie 2012r.

Wykonawcą inwestycji jest firma BUDIMPOL Sp. zo.o.. Koszt budowy wyniósł ponad 19 mln zł i został sfinansowany z budżetu miasta.

Obiekt spełnia wymogi licencyjne stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej dla I ligi.

Charakterystyka:

Powierzchnia całkowita – 5496,29 m2

Powierzchnia użytkowa – 2411,85 m2

Powierzchnia zabudowy – 2150,05 m2

Kubatura obiektu – 18098 m3

Ilość kondygnacji nadziemnych -3

Miejsc siedzących zadaszonych – 1750

Facebooktwitterlinkedin« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »