Main Menu

UKS Ząbkovia Ząbki: Ostatni mecz sezonu Ligi Orlików

Facebooktwitterlinkedin

Nasza młodsza drużyna ligowa oraz jej przeciwnicy – chłopcy z KS Drukarz Warszawa stworzyli wczoraj wieczorem na Orliku przy ul. Batorego 11 niesamowite widowisko w meczu Ligi Orlików U-11. Mecz zakończył się remisem 5:5. We wtorek 6 listopada 2012 r. na boisku Orlik przy ul. Batorego 11 w Ząbkach swój ostatni w tym sezonie ligowym mecz rozegrały drużyny UKS Ząbkovia Ząbki i KS Drukarz Warszawa. Było to zaległe spotkanie 10. kolejki odwołane z powodu zalegającego na boisku śniegu.

Do ostatniego ligowego meczu tej jesieni zawodniczki Ząbkovii przystąpiły w dobrych nastrojach i z ogromną wolą walki, choć wiadomo było, że przeciwnik nie jest łatwy i zajmuje w tabeli wysoką pozycję. Zawodniczek było tym razem na tyle dużo, że trener dysponował dwoma szóstkami, które grały wymiennie i obie radziły sobie na boisku bardzo dobrze.

Pierwsza kwarta to wyrównana walka obu drużyn i wiele niewykorzystanych sytuacji. I kiedy już wydawało się, że zakończy się bezbramkowym remisem w 15. minucie chłopcy wykorzystali rzut wolny i objęli prowadzenie.

W drugiej kwarcie nie trzeba było długo czekać na odpowiedź dziewczyn, bo już w drugiej minucie Julka Gwóźdź, po podaniu Pauliny Bernasiuk, pięknym strzałem doprowadziła do wyrównania. Potem były kolejne sytuacje (Oli Ferens i Julki Gwóźdź), po których słychać było jęk zawodu kibiców. Okrzyki radości natomiast mogli oni wznosić w 11. minucie, kiedy to Julka wykorzystała skutecznie bardzo dobre podanie Oli i strzeliła gola, dzięki czemu Ząbkovia objęła prowadzenie. Niestety chłopcy nie czekali długo z odpowiedzią i chwilę przed końcem tej części znowu pokonali Ewę. Ta część spotkania zakończyła się więc remisem.

Od początku trzeciej kwarty bramki padały na przemian dla obu zespołów. W piątej minucie rozpoczęli chłopcy. W ósmej strzelczynią pięknego gola została Paulina Bernasiuk. W 9. minucie przeciwnicy trochę się pogubili. Jeden z zawodników podał piłkę do swojego bramkarza, która jednak go ominęła i wturlała się do bramki, dając dziewczynom prowadzenie. Jednak już minutę potem chłopcom znowu udało się umieścić piłkę w siatce, tym razem właściwej i znowu doprowadzić do remisu, którym zakończyła się ta kwarta.

Czwarta część spotkania to znowu bardzo wyrównana walka i znowu po jednej bramce dla obu drużyn. Pierwszą zdobyła z bliskiej odległości Ola Ferens po podaniu Julki Gwóźdź. Po minucie chłopcy wykorzystali błąd naszej obrony i znowu wyrównali. Chwilę przed końcem bliska zdobycia zwycięskiej bramki była znowu Julka, ale niestety nie udało jej się i do końca spotkania pozostał remis. Był to wynik prawdziwie oddający przebieg tego dramatycznego, ale bardzo ładnego spotkania.

UKS Ząbkovia Ząbki – KS Drukarz Warszawa 5 : 5
Skład Ząbkovii: Paulina Bernasiuk, Magda Dąbrowska , Ola Ferens, Julia Gwóźdź, Ania Krawczykowska, Dominika Łęczycka. Patrycja Maliszewska, Zuzia Około – Kułak, Zosia Ośkiewicz, Ola Pękala, Ewa Pluta (bramkarka ), Ola Rusińska, Paulina Szymańska
Trener: Krzysztof Goławski

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »