Main Menu

Zakończono prace remontowe ulicy Kolejowej

Facebooktwitterlinkedin

Dobiegły końca prace związane z poprawą odprowadzania wody deszczowej z ulicy Kolejowej i wymianą nawierzchni asfaltowej. Inwestorem zadania był Mazowiecki Zarząd Drog Wojewódzkich, a jego koszt przekroczył pół miliona złotych. Modernizacja wykonywana była przy współudziale Urzędu Miasta Zielonka.

Celem remontu było przede wszystkim położenie nowej nakładki asfaltowej i uregulowanie odbioru wód po opadach deszczu na tej ulicy przez kanalizację deszczową w ulicach poprzecznych. Prace objęły również częściowe remonty chodników, a także uregulowanie zatok dla autobusów komunikacji publicznej. Po remoncie zmieniły się też lokalizacje niektórych przejść dla pieszych.

Przy okazji prac w samej Kolejowej prowadzonych przez MZDW, Urząd Miasta Zielonka wykonał remonty częściowe fragmentów ulic do niej dochodzących: Kopernika, Sienkiewicza, Piotra Skargi, Mickiewicza, Kołłątaja i Kilińskiego. Remont bocznych ulic obejmował wyłącznie tę ich część, która była związana z odprowadzeniem wody do kanalizacji deszczowej. Nie były to duże odcinki, ale złożyły się na blisko 200 m dróg. Najdłuższy 100 metrowy odcinek wyremontowano w ulicy Sienkiewicza i dodatkowo na tej długości poprawiono krawężnik. Prace sfinansowane przez Urząd Miasta wyniosły około 50 tys. zł.

Remont został przeprowadzony sprawnie. Utrudnienia dla kierowców związane z zamknięciem ruchu, sprowadziły się do wyłączenia ulicy z ruchu kołowego zaledwie na jeden dzień i to w sobotę, a nie jak pierwotnie zakładano na kilka dni. Frezowanie nawierzchni odbywało się późnym wieczorem i w nocy, tak by nie powodować korków w mieście. Położenie nawierzchni podkładowej i tzw. ścieralnej odbyło się podczas kilkunastogodzinnego zamknięcia ulicy.

Informacja prasowa: UM Zielonka

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)