Main Menu

Bezpieczne Święta na drogach

Facebooktwitterlinkedin

policja

Czas na podsumowanie dni poprzedzających oraz świątecznych na terenie powiatu wołomińskiego. Policjanci na drogach zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Odnotowano 18 kolizji drogowych i 1 wypadek, w którym została ranna osoba

Od ostatniego piątku do dnia dzisiejszego wołomińscy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas okresu świątecznego. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i gmin naszego powiatu oraz na trasach wylotowych i wlotowych do Warszawy. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystywali policyjne wideo rejestratory i alkoscany zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Przez ostanie 6 dni policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców pojazdów mechanicznych. Odnotowali też 18 kolizji drogowych. Do wypadku doszło w miejscowości Wola Rasztowska drugiego dnia Świąt. Po godzinie 2 w nocy funkcjonariusze zostali poinformowani o wypadku drogowym, w którym uczestniczył samochód osobowy. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem jadąc po mokrej nawierzchni drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca samochodu został przewieziony do szpitala.

Święta już się zakończyły, jednak nadal trwają powroty z wyjazdów, dlatego też apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, tak by wszyscy bezpiecznie powrócili do swych domów.

Informacja prasowa: KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »