IV Powiatowy Konkurs Poetycki
“Spotkania z twórczością ks. Jana Twardowskiego” pod patronatem Starosty Wołomińskiego
W dniu 8 grudnia 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach odbył się IV Powiatowy Konkurs Poetycki, w którym rywalizowały dzieci i młodzież powiatu wołomińskiego (z Marek, Jadowa, Klembowa, Tłuszcza, Zielonki, Dąbrówki i Ząbek) w czterech kategoriach wiekowych:
-uczniowie szkoły podstawowej, klasy 0 – III
-uczniowie szkoły podstawowej, klasy IV – VI
-gimnazjaliści
-licealiści
W tym roku uczestnicy konkursu oprócz recytacji mogli zaprezentować swoje zdolności w kategorii “poezja śpiewana”. W wyniku przeprowadzonych eliminacji gminnych do etapu powiatowego zostało zakwalifikowanych 91 osób
Podczas etapu powiatowego Jury Konkursu postanowiło wyróżnić i nagrodzić następujących uczestników:
uczniowie klas 0-III recytacja
- I miejsce Natalia Tomczuk (Ząbki)
- II miejsce Natalia Dziąg (Jadów)
- III miejsce Szymon Kwiatkowski (Ząbki)
wyróżnienie Szymon Kowalczyk (Jadów)
uczniowie klas 0-III poezja śpiewana
- II miejsce Norbert Wasiłowski (Ząbki)
- III miejsce Katarzyna Koziej (Ząbki), Klaudia Myśliwska, Julia Krysiak, Karolina Gwardjak, Natalia Maćkiewicz, Kamila Kosowska
wyróżnienie Maria Szczapa (Klembów)
uczniowie klas IV-VI recytacja
- I miejsce Lidia Soszyńska (Ząbki)
- II miejsce Kamila Borczyńska (Tłuszcz)
- III miejsce Antonina Domańska (Guzowatka)
wyróżnienie Ada Waszczuk (Ząbki)
uczniowie klas IV-VI poezja śpiewana
- I miejsce Katarzyna Kaczyńska (Ząbki)
- II miejsce Katarzyna Wasikowska (Ząbki), Anna Radziejewska, Julia Walczak
- III miejsce Kordian Wasiłowski (Ząbki)
wyróżnienie Klaudia Kulbicka (Klembów), Paulina Matysiak, Michał Jachacy
uczniowie gimnazjum recytacja
- I miejsce Arkadiusz Regeńczuk (Ząbki)
- II miejsce Karolina Podgórska (Ząbki)
- III miejsce Magdalena Piotrowska (Ząbki)
uczniowie gimnazjum poezja śpiewana
- II miejsce Magdalena Piotrowska (Ząbki), Paulina Mierzejewska
- III miejsce Joanna Tarasewicz (Ząbki)
wyróżnienie Sylwia Jankowska (Tłuszcz)
wyróżnienie Julia Rodek (Ząbki)
uczniowie liceum recytacja
- I miejsce Anna Jakubowicz (Ząbki)
- II miejsce Agnieszka Chabera (Ząbki)
- III miejsce Aldona Grzybowska (Tłuszcz)
uczniowie liceum poezja śpiewana
- I miejsce Damian Styś (Tłuszcz)
Informacja prasowa: UM Ząbki