Main Menu

Ząbki kałużą stoją (?)

Facebooktwitterlinkedin

20130131_103727 (2) - Copy

W ostatnich dniach zaobserwować można znaczne ocieplenie, a co za tym idzie wszystkie oznaki zimy w postaci śniegu znikają w oczach. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że roztopiony śnieg zamienia się w wodę tworząc ogromne kałuże. Zjawisko to można zauważyć na niektórych ząbkowskich ulicach.

Zdecydowanie najbardziej odczuć to mogą mieszkańcy Ząbek południowych. Wystarczy udać się na ulicę Maczka. Tamtejszy zbiornik wodny, bo nie można tego inaczej nazwać, stanowi istny cud infrastruktury drogowej. Nie dziwiłoby to tak bardzo, gdyby nie fakt, że ulicę tę można uznać za w miarę nową. Miała ona być wyposażona w system odwodnienia. Niestety, ktoś ewidentnie zawalił sprawę przy budowie tej ulicy. Albo projektanci, albo wykonawca.

W chwili obecnej (ale nie tylko, bo podobne obrazki można zaobserwować nawet latem po obfitych ulewach), przejechanie autem ulicą Maczka grozi zalaniem pojazdu. Gdyby natomiast, któryś z kierowców zdecydował się pokonać wodną przeszkodę, może to grozić zmoczeniem osób stojących na przystanku, który jest usytuowany na samym środku kałuży.

Kałuża na ul. Maczka nie jest jedyną w naszym mieście. Może nie tak „spektakularna”, ale na pewno równie uciążliwą jest ta, usytuowana przy ulicy Targowej. Utrudnia ona sprawną komunikację i zaparkowanie samochodu.

To, że ktoś spartaczył robotę, to jedna sprawa, ale czy władze nie powinny reagować w takich sytuacjach? Być może wypompowanie wody, pomogło by nieco i ułatwiło życie mieszkańcom?

Janusz

[nggallery id=119]

fot. P.Strzałkowski

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »