Main Menu

Zima z Karate Kyokushin

Facebooktwitterlinkedin

karatezima

Podczas ferii zimowych grupa młodych karateków z Ząbek wzięła udział w zimowym obozie sportowo – kondycyjnym w uzdrowiskowej miejscowości Wysowa Zdrój. Obok starszych zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN w obozie uczestniczyła grupa najmłodszych wojowników począwszy od 5 roku życia. Ogromnie cieszy fakt, iż wszyscy uczestnicy sprostali wysokim wymaganiom treningowym, jakie postawili trenerzy po sukcesach ubiegłego roku – 4 krążki Mistrzostw Polski i 172 medale z turniejów ogólnopolskich.

Podczas obozu nie było czasu na nudę, co mogą potwierdzić jego zadowoleni uczestnicy! Już pierwszego dnia po pysznym śniadaniu, karatecy wyruszyli by zwiedzić okolicę i zaczerpnąć świeżego, górskiego powietrza. Każdy kolejny dzień rozpoczynał się od porannego rozruchu, później śniadania i mocy niezapomnianych wrażeń. Wspaniała słoneczna pogoda i ogromne ilości śniegu jakie spotkały karateków doskonale sprzyjały treningom w terenie. Wytężonym treningom towarzyszyły liczne zabawy integracyjne, projekcje filmów instruktażowych oraz rozmowy z trenerami na temat specjalistycznego przygotowania do zawodów. Ważnym elementem było kształtowanie charakteru podczas częstych przepraw przez zaspy śnieżnego puchu. Najmłodsi 5-letni karatecy wzięli udział w jeździe konnej, niezapomnianych zjazdach saneczkowych i narciarskich oraz w geotermalnych kąpielach w basenie. 

Wyczerpujące treningi miały na celu zbudowanie formy zawodników startujących w najważniejszych imprezach tego roku: Mistrzostwa Świata w kategoriach wagowych, Mistrzostwa Europy Open oraz Mistrzostwa Polski. Także w nadchodzącym sezonie najmłodsi zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN spróbują obronić ubiegłoroczną liczbę 12 medali Mistrzostw Mazowsza.

Informacja prasowa: UM Ząbki

Facebooktwitterlinkedin« (Poprzednia wiadomość)