Main Menu

Był poszukiwany i włamał się z kolegami do domu

Facebooktwitterlinkedin

policja main

Dwóch obywateli Bułgarii oraz mieszkańca Ełku i Włocławka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach. Mężczyźni włamali się do domu jednorodzinnego skąd skradli sprzęt fotograficzny, RTV, telefon komórkowy, konsole do gier i biżuterię o łącznej wartości 9300 złotych. 30-letni Karol B., 33-letni Rafał L. oraz 32 i 22-letni obywatele Bułgarii już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu. Ten pierwszy w związku z sądowym nakazem trafił do Zakładu Karnego celem odbycia kary 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Pozostała trojka została objęta policyjnymi dozorami.

Pod koniec lutego mieszkaniec podwarszawskich Ząbek zgłosił miejscowym funkcjonariuszom fakt włamania do domu jednorodzinnego. Sprawcy po wyważeniu okna z domu skradli mu telefon komórkowy, aparat fotograficzny, konsole do gier, GPS, dysk twardy, słuchawki, przenośne DVD oraz biżuterię i zegarek powodując straty łączne w kwocie blisko 9300 złotych.

Niemal natychmiast policjanci przystąpili do działań zmierzających do ustalenia i zatrzymania osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Analiza zebranych dowodów oraz praca operacyjna już po kilku dniach przyniosła zamierzony efekt. Funkcjonariusze w jednym z moteli zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii oraz mieszkańca Ełku i Włocławka. Sprawdzenie danych osobowych mężczyzn wykazało, że jeden z nich 30-letni Karol B. był poszukiwany na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego. Zarówno on jak i 33-letni Rafał L. oraz 32 i 22-letni obywatel Bułgarii usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu – kradzieży z włamaniem.

Karol B. zgodnie z decyzja sądu już został osadzony w Zakładzie Karnym celem odbycia orzeczonej wcześniej kary 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Pozostała trójka postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie została objęta policyjnymi dozorami. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kryminalni sprawdzają, czy to nie jedyne przestępstwo jakiego mogli dopuścić się zatrzymani.

Źródło: KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)