Main Menu

Cykl spotkań dla przedsiębiorców w Ząbkach rozpoczęty

Facebooktwitterlinkedin

12fbee66a4b337059ad36132f7693c54

Po raz kolejny w tym roku ząbkowscy przedsiębiorcy mieli okazję spotkać się w szerszym gronie. W sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach w dniu 6 marca odbyło się pierwsze spotkanie grupy „Przedsiębiorcze Ząbki”, zorganizowane przez Elizę Girguś oraz Aleksandrę Kalinowską – lokalnych przedsiębiorców, przy wsparciu miasta Ząbki.

W spotkaniu uczestniczyło około 30 przedsiębiorców z Ząbek. Miasto reprezentował zastępca burmistrza Artur Murawski. Wśród przedsiębiorców zasiedli także ząbkowscy radni: Wojecieh Gut – wiceprzewodniczący rady i właściciel firmy „Vatax” oraz Zofia Dąbrowska.

Eliza Girguś przywitała przybyłych gości i opowiedziała o zamierzeniach nowo powstałej grupy, której głównym celem jest integracja środowiska przedsiębiorców z terenu Ząbek i okolic. Networking („business networking”) jest zyskującym dużą popularność rodzajem działalności społeczno – ekonomicznej, polegającej na zbliżaniu do siebie osób związanych z prowadzeniem działalności gospodarczych (właścicieli firm i menadżerów). Dzięki temu lokalni przedsiębiorcy mają możliwość nawiązać ze sobą kontakt i współpracę, co skutkuje wzajemnym polecaniem się.

Aleksandra Kalinowska pokrótce zaprezentowała korzyści płynące z uczestnictwa w spotkaniach, a następnie Monika Maj-Osytek, przeprowadziła szkolenie pt. Komunikacja niewerbalna w biznesie. Podczas szkolenia przedsiębiorcy dowiedzieli się w jaki sposób zaprezentować się podczas kontaktu z klientami i co ma w takich sytuacjach największe znaczenie. Druga część wykładu opierała się na konkretnych przykładach co ułatwiło zrozumienie przedstawianych zagadnień.

Każda z przybyłych osób miała okazję przedstawić się i zaprezentować prowadzoną przez siebie działalność. Pod koniec spotkania uczestnicy wymienili się wizytówkami i mieli okazję bezpośrednio porozmawiać.

Świeżo upieczony biznesmen, uczestnik spotkania powiedział „ Te spotkania to świetny pomysł. Poznałem, grono przedsiębiorców z Ząbek i sporo się dowiedziałem o sprawach do których dotąd nie przywiązywałam szczególnej uwagi. W krótkim czasie nawiązałem wiele kontaktów biznesowych, które mam nadzieję zaowocują w przyszłości”.

Biorąc pod uwagę powyższe spotkanie można uznać za udane. Kolejne z tego cyklu już w kwietniu!

Wszelkie informacje o spotkaniach i szkoleniach dla przedsiębiorców można znaleźć na stronie www.zabki.pl .

Iwona Potęga

Źródło: UM Ząbki

Facebooktwitterlinkedin(Następne wiadomości) »