Main Menu

Dolcan z nowym Prezesem Zarządu

Facebooktwitterlinkedin

dolcan-logo

Firma Dolcan, jeden z największych deweloperów na rynku, ma nowego Prezesa Zarządu. Został nim Tomasz Panabażys. Spółka działa na rynku ogólnopolskim. W 2013 r. deweloper planuje wprowadzić do sprzedaży ok. 600 nowych mieszkań.

Tomasz Panabażys objął stanowisko Prezesa Zarządu spółki Dolcan. Z branżą nieruchomości związany jest od wielu lat. Przez ostatnie lata pracował z firmie JW. Construction, w której pełnił funkcję wiceprezesa i członka zarządu.

Dolcan_PrezesPosiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmą zarówno od strony operacyjnej, także w zakresie znajomości specyfiki spółki giełdowej, jak również planowania strategicznego. Od wielu lat specjalizuje się w działaniach związanych z pionem sprzedaży w zakresie nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Jego doświadczenie obejmuje także zarządzanie i planowanie z obszaru finansów: w tym bieżącą analizę i planowanie budżetu firmy, udział w spotkaniach z akcjonariuszami spółki oraz partnerami finansowymi (banki, fundusze inwestycyjne). W czasie dotychczasowej pracy zawodowej odpowiadał także za pracę i rozwój działów: prawnego i logistyki. Kierował także działaniami w związku z wdrażaniem i realizacją systemów operacyjnych jak m.in. SAP, oraz systemów jakościowych ISO. Nowy prezes ukończył Wyższą Szkołę Biznesu i Administracji w Warszawie oraz studia MBA przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

– Objęcie sterów w firmie Dolcan to dla mnie duże wyzwanie, gdyż rynek mieszkaniowy ma przed sobą kilka dość trudnych miesięcy. Wierzę jednak, iż moje dotychczasowe doświadczenie w zarządzaniu firmą, także w trudnych dla branży momentach, i potencjał spółki Dolcan pozwolą osiągnąć w najbliższym roku i kolejnych latach bardzo dobre wyniki – komentuje Tomasz Panabażys. 

Nowy prezes będzie nadzorował firmę, która realizuje swoje projekty deweloperskie w 8 miastach: Warszawie, Lublinie, Szczecinie, Kozienicach, Bydgoszczy, Częstochowie, Ząbkach i Markach. W chwili obecnej firma prowadzi 18 projektów, w różnym stopniu realizacji. Są to: mieszkania, domy, apartamenty, mieszkania bezczynszowe, a także lokale usługowo-biurowe oraz galerie handlowe. W segmencie mieszkań w sprzedaży spółka posiada obecnie blisko 1.000 mieszkań.

Właścicielem spółki jest Sławomir Doliński, który pełni obecnie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Poza działalnością na rynku mieszkaniowym firma działa także w segmencie hoteli i apartamentów na wynajem sprzedawanych w systemie condo, rozwija projekty w segmencie galerii handlowych. Posiada własną sieć hurtowni materiałów budowlanych, żwirownię, oraz tereny rekreacyjne ze stawami. Jest także właścicielem klubu piłkarskiego z pierwszej Ligii – Dolcan Ząbki. Grupa zatrudnia ok. 200 osób.

Rok 2012 grupa wstępnie zamknęła wynikiem przekraczającym 180 mln zł przychodu oraz sprzedażą na poziomie blisko 400 mieszkań.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »