Main Menu

II Gala Professional Combat Sanda w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

II Gala Professional Combat Sanda

Barwne efekty świetlne, mocna rockowa i hip hopowa muyzyka, a przede wszystkim efektowne walki wg regulaminu Wushu Sanda (wolna walka), to wszystko wydarzyło się w Ząbkach 23 marca w godzinach wieczornych w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2. Gala Sztuk Walki, po zeszłorocznym sukcesie, na stałe wpisała się w kalendarz miasta Ząbki.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas tegorocznej II edycji, sala pękała w szwach. Było około 300 widzów. Gości powitali Robert Perkowski burmistrz miasta Ząbki i Artur Murawski zastępca burmistrza. Wśród zaproszonych byli: Ryszard Madziar burmistrz Wołomina wraz z małżonką, przedstawiciele klubu MKS Dolcan Ząbki, sponsorzy, radni miejscy, dyrektorzy szkół i ząbkowskich placówek oraz rodziny i znajomi występujących na ringu zawodników.

Na przybyłych czekały nieprawdopodobne emocje – 11 walk: jedna walka light contact, 10 full contact, dwa razy po 2 min. plus dogrywka w 3 rundzie. Wśród zawodników byli zarówno kadrowicze jak i amatorzy, wśród nich zawodnicy z Ząbek i z Zielonki, m.in. policjanci i strażnicy miejscy.

Sędzią głównym i dyrektorem wydarzenia był Robert Kwiatkowski Omega Sports. Sędziami bocznymi byli Marcin Przybylski, Robert Kaczorowski i Wojciech Szachnowski. W pierwszej walce w kategorii 70 kg light contact starli się Krzysztof Kubek Tao Radlin i Jakub Jarka Fight Academy Ostrołęka. W obu rundach zwyciężył Krzysztof Kubek.

Kolejne walki to full contact. W kategorii 65 kg walczyli Mariusz Szelech Kickboxing Zielonka i Konrad Bieńkowski Leitai Warszawa. Pierwszą rundę wygrał Szelech, drugą Bieńkowski i ostatecznie w dogrywce zwyciężył Konrad Bieńkowski.

W kolejnej walce w kategorii 68 kg. Kamil Widawski Tao Radlin pokonał w obu rundach Jarosława Gołaszewskiego Kickboxing Zielonka. Podobnie Marcin Deka Omega Sports w obu rundach pokonał Huberta Świerczyńskiego Kobra Tłuszcz w kategorii 70 kg.

W piątej z kolei walce (74 kg.) Paweł Szczerba Kickboxing Zielonka zwyciężył z Tadeuszem Pazikiem Omega Sports przez nokaut techniczny. Następną walkę (80 kg.) wygrał Mariusz Dzięcioł Kobra Tłuszcz z Mariuszem Żukowskim Kickboxing Zielonka ze względu na kontuzję, tego drugiego. Siódma z kolei walka w kategorii 85 kg odbyła się między Tomaszem Nowikiem Omega Sports i Bartoszem Pasikiem Kobra Tłuszcz. W pierwszej rundzie wygrał Nowik w drugiej Pasik. Ostatecznie podczas dogrywki zwyciężył Bartosz Pasik.

W kategorii 90 kg. walczyli Marcin Rostkowski Leitai Warszawa i Paweł Pałyska Garuda Muay Thay Warszawa. Tu stoczyła się ostra walka. W pierwszej rundzie był remis, drugą wygrał Pałyska a trzecią Rostkowski i ostatecznie większą ilością punktów wygrał Marcin Rostkowski.

W kolejnej dziewiątej walce (100 kg) Alex Piński Leitai Warszawa pokonał w obu rundach Piotra Łopata Kickboxing Zielonka. Ze względu na kontuzję Patryka Dłuskiego, walkowerem wygrał Sebastian Salewski Omega Sports ( 100 kg.).

Ostatnią 11 walkę wieczoru full contact w kategorii 100 kg, na którą wszyscy czekali stoczyli Jacek Forysiak Omega Sports i Ryszard Raszkiewicz Tao Radlin. Tu emocje widzów sięgały zenitu. Walka odbyła się bez kasków i była bardzo widowiskowa. Widownia wręcz ryczała: Jacek, Jacek, Jacek, dopingując mieszkańca Zielonki. Mimo zaciętej walki i godnego dopingu zwyciężył przyjezdny Ryszard Raszkiewicz.

Po każdej walce, zawodnik który wygrał otrzymywał puchar i nagrodę w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez sponsorów. Trzeba przyznać, że zawodnicy byli dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom. Kolejna gala już za rok.

Organizatorzy: Miasto Ząbki, Omega Sports, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ząbki,

Patronat honorowy: Starosta Powiatu Wołomińskiego

Patronat sportowy: Polski Związek Wushu,

Patronat medialny: Gazeta Samorządowa “Co słychać?”, Radio Ząbki, portal zabki24.pl, radio FAMA.

Partnerzy: Straż Miejska w Ząbkach, Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ząbkach.

Sponsorzy: RENOM Lift Service, GRAVITAN Health and Sport Clubs, Masters Fight Equipment, G-Supplements, Restauracja San Marino, Sala Weselna „Orchidea”, Machowicz Budownictwo, Centrum Medyczne „Leczymed”, Grupa JSF Serwis Profesjonalny.

Iwona Potęga

Link do galerii

Źródło: UM Ząbki
fot.: B. Śladowski
film:youtube.com

Facebooktwitterlinkedin