Main Menu

Marki: Usiłował wyłudzić blisko 9 ton proszku do prania

Facebooktwitterlinkedin

10-65335

43-letniego obywatela Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy. Mężczyzna kierując zespołem pojazdów – ciągnikiem siodłowym z naczepą w Markach miał odebrać towar w postaci blisko 9 ton proszku do prania, po czym miał opuścić terytorium Polski. Plan zakładał jednak, że towar miał zostać odebrany na podstawie fałszywych dokumentów zarówno kierowcy jak i pojazdów oraz dokumentów przewozu towaru. Działania jakie przeprowadzili policjanci zapobiegły stratom finansowym w wysokości blisko 118 tys. złotych. Prokurator Rejonowy w Wołominie przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa i skierował w tej sprawie do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd po rozpatrzeniu wniosku zastosował tymczasowy 2-miesięczny areszt.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarcza wołomińskiej Komendy uzyskali informację, że w jednej z firm w Markach może dojść do próby wyłudzenia towaru o wartości blisko 29 tys. EURO. Towar w postaci proszków do prania znanej światowej marki miał zostać przewieziony z Polski na teren Federacji Rosyjskiej. Plan jaki miał zostać wcielony w życie zakładał, że kierowca cięgnika siodłowego z naczepą miał odebrać na podstawie fałszywych dokumentach zarówno osobistych, pojazdów jak i przewozowych 9 ton proszku do prania. Tym samym spółka mogła zostać narażona na znaczne straty finansowe.

Gdy tylko pojazd pojawił się w firmie w Markach a kierowca załatwiał formalności związane z odbiorem towaru, do działań przystąpili wołomińscy Policjanci. Już po chwili ustalili, że 43-letni obywatel Ukrainy posługiwał się fałszywym paszportem, pojazd i naczepa posiadały inne numery rejestracyjne niż w rzeczywistości, dowody rejestracyjne i dokumenty przewozowe były podrobione. Funkcjonariusze w kabinie kierowcy ujawnili też oryginalny paszport, dokumenty i tablice pojazdów, które służyły do legalnego przekroczenia granic Polski.

10-65334Zabrany materiał dowodowy, ustalenia i przesłuchania 43-letniego kierowcy wyraźnie wskazywały, że miało dojść do oszustwa, a pozyskany w ten sposób warty blisko 118 tys. złotych towar miał zostać przewieziony na teren Federacji Rosyjskiej. Pojazd i naczepa zostały zabezpieczone, mężczyzna trafił do policyjnej celi. Prokurator Rejonowy w Wołominie przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa i skierował w tej sprawie do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd po rozpatrzeniu wniosku zastosował tymczasowy 2-miesięczny areszt. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kppwolomin.policja.waw.pl

Facebooktwitterlinkedin