Main Menu

Nie daj się zrobić w jajo!

Facebooktwitterlinkedin

10-65767 - Copy - Copy

Ruszyła kolejna odsłona kampanii wymierzonej przeciwko kieszonkowcom „Nie daj się złowić” pod wielkanocną nazwą „ Nie daj się zrobić w jajo”. Podobnie, jak w ubiegłych latach akcja prowadzona jest wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego i potrwa do 31marca.

Jak przed każdymi świętami wzmaga się ruch na bazarach, gdzie zapominając o podstawowych zasadach prawidłowego zabezpieczenia swoich portfeli w szaleńczym tempie robimy zakupy.

O bezpieczeństwie własnych kosztowności zapominamy także w środkach komunikacji miejskiej, gdzie w tłoku jesteśmy szczególnie narażeni na kradzież.

Należy wyraźnie podkreślić, iż właśnie takie okazje wykorzystują kieszonkowcy. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i okolic, osób pracujących w stolicy, jak też turystów, policyjni wywiadowcy swoje działania prowadzić będą głównie w autobusach, tramwajach oraz metrze.

Działania edukacyjne polegać będą na kontrolowanym inscenizowaniu przez policjantów momentów kradzieży kieszonkowych, w celu uświadomienia wytypowanym osobom, jak nieuwaga i brak nadzoru nad posiadanym mieniem może zachęcić potencjalnych złodziei do kradzieży. Jednocześnie policjanci rozdawać będą „żółte kartki”, które są formą ostrzeżenia dla „gapowiczów”.

Aby nie paść ofiarą kieszonkowca, policjanci radzą:

  • bądź uważny w miejscach zatłoczonych;
  • nie obdarzaj obcych nadmiernym zaufaniem;
  • nie eksponuj rzeczy wartościowych np. pieniędzy, dokumentów;
  • torebkę, saszetkę noś zawsze zamkniętą;
  • podczas podróży pilnuj swojego bagażu;
  • nie noś karty bankomatowej razem z zanotowanym numerem PIN.

10-65767 - Copy

Źródło: KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »