Main Menu

Strefa Metanu na GasShow 2013

Facebooktwitterlinkedin

zaproszenie - Copy

Gaz ziemny w motoryzacji? Wszystkiego dowiesz się w Strefie Metanu oraz na II Konferencji “Metan dla motoryzacji”. Gaz ziemny to niezwykle atrakcyjne paliwo do zasilania pojazdów – nie tylko tanie, ale również o znaczących walorach ekologicznych. O tych zaletach z roku na rok przekonuje się coraz większe grono osób poruszających się autami zasilanymi metanem. Dowód? Nieustannie rosnąca ilość własnych punktów tankowania gazu ziemnego i sprzedaż na stacjach ogólnodostępnych – 14 milionów m3 gazu ziemnego w 2012 roku, co oznacza 15% wzrost sprzedaży względem poprzedniego okresu. Dlatego naprawdę warto zastanowić się nad tym innowacyjnym rozwiązaniem dla swojej floty pojazdów i podążać za wzrostowym trendem w czasie kryzysu. Jak? Znakomitą okazją do uzyskania kompleksowej wiedzy będzie Strefa Metanu oraz II Konferencja ‘Metan dla motoryzacji’, organizowane w dniach 6-7 marca w Warszawie.

Ekonomia, ekologia i bezpieczeństwo – te hasła zdominują Strefę Metanu oraz II Konferencję ‘Metan dla motoryzacji’. Po raz trzeci w ramach Targów GasShow 2013 Stowarzyszenie NGV Polska razem z partnerami przedstawią perspektywę wykorzystania CNG i LNG w polskiej motoryzacji. Wykłady i porady uznanych specjalistów rynku CNG i LNG, bogata wystawa pojazdów zasilanych metanem i przedstawienie infrastruktury tankowania – wszystko to będzie czekać na przybyłych gości 6 i 7 marca w Warszawie.

zaproszenie - Copy (2)

Strefa CNG

Strefa CNG to specjalne stanowisko przedstawiające wykorzystanie metanu do zasilania pojazdów. Już po raz trzeci Stowarzyszenie NGV Polska wspólnie z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji (PIMOT), zgromadzi grono najlepszych polskich specjalistów zajmujących się wykorzystaniem gazu ziemnego w transporcie. Osoby odwiedzające stanowisko w niezwykle przystępny i kompleksowy sposób będą mogły zapoznać się z eksploatacją pojazdów CNG i LNG. Od kupna, przez eksploatację po tankowanie auta – czy to na stacji ogólnodostępnej, czy też za pomocą własnej stacji tankowania gazu.

II Konferencja “Metan dla motoryzacji”

Konferencja ‘Metan dla motoryzacji’ ma na celu przedstawienie najnowszych rozwiązań i technologii z zakresu wykorzystania metanu do zasilania pojazdów – w postaci CNG i LNG – gazu ziemnego i biometanu. Składa się z szeregu wystąpień przedstawicieli instytucji naukowo-badawczych, organizacji promujących wykorzystanie metanu, producentów pojazdów CNG/LNG oraz dostawców technologii tankowania metanu i instalacji zasilania gazem ziemnym.

Na mocy decyzji Ministerstwa Gospodarki z dnia 25 stycznia 2013 roku, II edycja Konferencji ‘Metan dla motoryzacji’ została objęta Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki, Wiceprezesa Rady Ministrów, Pana Janusza Piechocińskiego.

Wystawa pojazdów CNG

Strefie CNG na GasShow 2013 tradycyjnie towarzyszy bogata wystawa pojazdów zasilanych gazem ziemnym. W tym roku będzie to ponad 20 aut, głównie użytkowych. Swoje konstrukcje pokażą firmy Fiat, Iveco, Mercedes-Benz, Opel oraz Volkswagen. Przykładową adaptację do zasilania CNG będzie można obejrzeć w vanie Chrysler Voyager.

zaproszenie - Copy (3)

GasShow 2013

GasShow 2013 to największe targi branży CNG, LNG I LPG w Europie Środkowej. Co roku gromadzą ponad 6.000 osób z branży autogazu z kilkudziesięciu państw świata. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-7 marca 2013 roku w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje oraz aktualności na temat Strefy CNG, II Konferencji ‘Metan dla motoryzacji’ oraz inne kwestie organizacyjne można znaleźć na stronie www.konferencja.cng.auto.pl

[slideshow id=130]

Facebooktwitterlinkedin