Main Menu

Warsztaty jak rozpoczać działalność gospodarczą

Facebooktwitterlinkedin

Warsztaty - dzialalność - wołomin

W środę 27 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie przy współpracy Urzędu Miejskiego w Wołominie, Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Warszawie, Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie oraz Starostwa Powiatowego w Wołominie odbyło się spotkanie warsztatowe dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą.

DSC_2229Wydarzenie zgromadziło ponad 30 osób, które zamierzają założyć własną firmę. Przyszli przedsiębiorcy mogli skorzystać z usług informacyjnych i doradczych akredytowanych przez PARP konsultantów Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług działającego przy Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Warszawie, pracowników Zespołu ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Wołominie oraz doradców zawodowych PUP w Wołominie.

Burmistrz Ryszard Madziar zwracając się do zebranych, podkreślił jak ważny dla naszej małej ojczyzny jest rozwój przedsiębiorczości. Część warsztatową szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców rozpoczęła prezentacja zastępcy burmistrza Grzegorza Mickiewicza pt. „Gmina Wołomin w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej UE”. Na spotkaniu omówiono najważniejsze zagadnienia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, aspekty prawne i administracyjne, kwestie opodatkowania i wypełniania stosownych formularzy, przygotowywanie biznesplanów czy sprawy pozyskiwania środków unijnych.

Źródło: powiat-wolominski.pl
fot.: powiat-wolominski.pl

Facebooktwitterlinkedin