Main Menu

Wspólny Bilet zostaje!

Facebooktwitterlinkedin

pociag

Bez 47% podwyżki, na dotychczasowych warunkach –  „Wspólny Bilet” na terenie powiatu wołomińskiego  utrzymany!  Nasi mieszkańcy również po 31 marca br. będą korzystać z tego komunikacyjnego udogodnienia.

Dzisiaj w tej sprawie do porozumienia doszli Dyrektor ZTM Leszek Ruta oraz Starosta wołomiński Piotr Uściński. 

ZTM zgodził się na naszą propozycję  –  „Wspólny Bilet” będzie obowiązywał przynajmniej do końca czerwca br. – na takich samych zasadach jak wcześniej i  bez pierwotnie żądanej przez ZTM  47% podwyżki.

W tym czasie będą toczyły  się dalej podjęte rozmowy i pertraktacje. Rozmowy z ZTM były prowadzone przy akceptacji  władz miast leżących na trasie kolejowej. Pozostaje teraz jeszcze tylko sformalizowanie umowy, podpisanie stosownych aneksów do porozumienia .

Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie funkcjonowania Wspólnego Biletu zarówno na odcinku łączącym Zagościniec z Warszawą Wileńską, jak i na odcinku łączącym Zagościniec z przystankiem Warszawa Rembertów.Od 1 marca 2012 roku stroną porozumienia dla ZTM jest  powiat wołomiński. Na realizację tego zadania powiat uzyskuje wsparcie finansowe od gmin Ząbki, Zielonka, Kobyłka i Wołomin. Podstawą do rozliczeń między ZTM a powiatem jest tzw. pociągokilometr. 

Przez kolejne trzy miesiące  za każdy stawka za pociągokilometr będzie wynosiła tak samo jak w ubiegłym roku – czyli  19,20 zł  czyli bez podwyżki.  

Rzeczywisty koszt funkcjonowania Wspólnego Biletu będzie obliczany na podstawie liczby pociągokilometrów pomnożonych przez tę stawkę.  Powiat wraz z gminami będzie  pokrywał 32,5 proc. tych kosztów.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa Wołomińskiego

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »