Main Menu

63 tys. złotych na utrzymanie dróg i chodników w kwietniu

Facebooktwitterlinkedin

zima1

Przedłużające się zimowe warunki pogodowe, oznaczają nie tylko większe wydatki bieżące gospodarstw domowych, ale również stałą potrzebę utrzymania w dobrej jakości miejskich dróg i chodników. 

W ostatnich dniach, wyłoniony został wykonawca usług w zakresie zimowego utrzymania jezdni dróg oraz chodników dróg gminnych na terenie Miasta Ząbki w okresie 1-30 kwiecień. Firmą, której zadaniem jest dbanie o wygodę przemieszczania się w obrębie miasta, jest PROGRES Maciej Borowiecki z Sulejówka – dotychczasowy wykonawca usług w tym zakresie. Wartość zamówienia dotyczącego utrzymania jezdni dróg opiewa na kwotę 46 tyś. zł, chodniki natomiast kosztować będą 17 tyś. zł. 

Jak podaje Biuletyn Informacji Publicznej, “w związku ze srogą zimą, tj. niespodziewanie obfitymi opadami śniegu oraz temperaturami oscylujacymi od 0 do -5C, powodującymi gołoledź, których Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć, ilość gwarantowanych w umowie odśnieżań i posypywań uległa wyczerpaniu. Z uwagi na prognozy wystąpienia dalszych opadów oraz temperatur w ww. zakresie spowoduje brak możliwości dalszego odśnieżania oraz posypywania jezdni i chodników dróg miejskich na terenie Miasta Ząbki”.

Na podstawie: BIP Ząbki

Facebooktwitterlinkedin