Main Menu

KPP: Powrót zimy – kierowcy, uważajcie na drogach

Facebooktwitterlinkedin

policja-main

Trudne warunki drogowe, nieostrożna jazda i brak wyobraźni kierowców w wielu przypadkach może prowadzić do kolizji i wypadków. Szczególnie, gdy pogoda nie sprzyja użytkownikom dróg. Dlatego też policjanci apelują do osób, które wsiadają dziś za kółko, w tych niesprzyjających warunkach atmosferycznych, o szczególną ostrożność i rozwagę, a także zwracanie uwagi na pieszych.

Przez ostatnie dni w naszym rejonie padał śnieg. Meteorolodzy zapowiadają, że sytuacja taka może się jeszcze utrzymywać w ciągu najbliższych dni. To bardzo ważna informacja dla wszystkich tych, którzy zdecydują się wyruszyć w podróż własnym samochodem. Kierowcy po raz kolejny muszą przypomnieć sobie zasady bezpiecznej jazdy zimą. Niektórzy muszą uwzględnić utrudnienia spowodowane, zdjętymi już na wiosnę, oponami zimowymi.

Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że w trudnych warunkach drogowych nawet chwila nieuwagi może zakończyć się kolizją lub wypadkiem. Nieostrożna jazda, niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych już nie raz spowodowało śmierć na drodze. Nie przeceniajmy swoich możliwości. Lepiej wolniej, ale bezpiecznie dojechać do celu. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby piesze. Nieodśnieżone niekiedy chodniki powodują, że piesi muszą korzystać z jezdni. Będą też wolniej przechodzić przez śliską ulicę. Tylko uwzględniając utrudnienia dla każdego uczestnika ruchu drogowego, spowodowane warunkami pogodowymi, możemy zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Informacja prasowa: KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)