Main Menu

Straż Miejska w Zielonce rozwiązana

Facebooktwitterlinkedin

Straż Miejska - Zielonka

Grupa radnych PiS z Zielonki dopięła swego. Zgodnie z wcześniejszymi planami i całkowicie wbrew woli mieszkańców, udało im się zebrać odpowiednią liczbę radnych, którzy pomogli przegłosować uchwałę w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Zielonce. Tym samym strażnicy, którzy dotąd stawiani byli za wzór w powiecie i nie tylko, tuż przed świętami otrzymali od radnych Wielkanocny „prezent”.

Zatrzymanie nożownika w parku Dębinki, pijanego wariata pędzącego autem ulicami Zielonki, młodzieży próbującej wykoleić pociąg, czy choćby przykład z ostatnich dni: dwa szczęśliwie zakończone pościgi za złodziejami samochodów – to tylko niektóre sukcesy zielonkowskiej straży miejskiej. Nic dziwnego, że funkcjonariusze stawiani byli za wzór przez innych komendantów, nie tylko straży miejskich. Podobnie jak to było w minionym roku, pozytywnie o współpracy ze Strażą Miejską w Zielonce wypowiedział się zarówno komendant stołeczny policji, jak i komendant powiatowy. Obaj ostrzegali radnych, że likwidacja straży miejskiej, ze względu na niską liczbę etatów zielonkowskiej policji, może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo w mieście.

Już po raz kolejny wniosek o likwidację straży miejskiej postawiony został przez tę samą grupę radnych. Radna Danuta Kuczyńska, Maciej Włodarczyk, Kazimiera Chmielewska, Waldemar Terlecki (wszyscy z PiS) oraz Tadeusz Szklarski za główny cel tej kadencji postawili sobie chyba właśnie likwidację straży. Już w maju 2011 r. radny Maciej Włodarczyk mówił, że Zielonka jest na tyle bezpiecznym miastem, że poradzi sobie bez ochrony strażników. – Policja nam wystarczy. Nie widzę w mieście jakiś dużych zagrożeń bezpieczeństwa, nie ma tu patologicznych sytuacji – przekonywał kolegów.

Wówczas jednak głos radnych, głównie z PiS, nie znalazł zrozumienia, zważywszy na to, że w specjalnie przygotowanej przez urząd ankiecie aż 88 proc. mieszkańców (z ogólnej liczby 570) uważało, że straż miejska jest Zielonce potrzebna. Tylko 7 proc. z ankietowanych uznało, że jest raczej niepotrzebna.

Więcej na łamach gazety Wieści Podwarszawskie.

Źródło: wiesci.wolomin.com
Fot.:
wiesci.wolomin.com

Facebooktwitterlinkedin