Main Menu

Świąteczny “Bezpieczny weekend”

Facebooktwitterlinkedin

policja-main

Najbliższe dni to czas świątecznego wypoczynku. Wiele osób wybiera się w podróż, aby spotkać się z rodzinami. Nad bezpieczeństwem podróżujących i tych, którzy spędzą ten czas w stolicy, czuwać będą patrole policjantów ruchu drogowego. Na drogach pojawi się więcej radiowozów, a wzmożonych kontroli będą mogli spodziewać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo w tym okresie.

Przed nami kilka dni odpoczynku, gdzie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. Już od piątku stołeczni policjanci będą prowadzić działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”.

Policjanci będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem. Zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Będą także reagować na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym i kontrolować prędkość poruszających się po drogach pojazdów. Funkcjonariusze będą w szczególności reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia będące główną przyczyną wypadków drogowych oraz eliminować z dróg uczestników pod wpływem alkoholu lub środków działających do niego podobnie.

Zasadniczym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach, ale także zapobieganie popełnianiu czynów przeciwko mieniu, porządkowi oraz spokojowi publicznemu.

Informacja prasowa: KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin