Main Menu

VII VICTOR GP Ząbek w badmintonie o Puchar Burmistrza – relacja

Facebooktwitterlinkedin

VICTOR GP

6 kwietnia w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Ząbkach, rozegraliśmy siódmy w tym sezonie turniej badmintona.

Dzieci stawiły się punktualnie o 9.00. Zaczęli uczniowie klas 1-3. Bardzo ciekawe, jak na ten wiek, pojedynki rozstrzygnął na swoją korzyść Artur Cholewski, pokonując drugiego Piotrka Małkowskiego i Kamilę Mil. Kamila praktycznie zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a Artur dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce i ma jeszcze szanse wskoczyć w ostatecznym rozrachunku na drugie, ale Piotr Małkowski zapewne tak łatwo drugiego miejsca nie odda. Zapowiada się  zatem ciekawa rywalizacja w dwóch ostatnich turniejach.

W turnieju klas 4-6 dziewcząt niestety niezmiennie posucha. Agnieszka Dziejarska musiała swoje pojedynki rozgrywać z chłopcami, ponieważ stawiła się tylko Ona. Radziła sobie zresztą dzielnie i kilku chłopców zostało pokonanych. Chłopców było aż 11 i zwyciężył Kuba Zdrojewski, przed Andrzejem Niczyporukiem i Mateuszem Sadowskim. O ile pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wydaja się być podzielone między pierwszego Kubę i drugiego Mateusza, o tyle o trzecie miejsce zapowiada się prawdziwa wojna między Andrzejem Niczyporukiem i Grzesiem Kopania.

Po podstawówkach, a przed gimnazjum tradycyjnie już rozlosowaliśmy rakietkę do badmintona. Piąty raz rakietka zostaje w Ząbkach, a wylosował ją tym razem Artur Cholewski.

Po losowaniu dziewiątka gimnazjalistów przystąpiła do swoich pojedynków. Wśród dziewcząt zwyciężyła, wracająca do gier po chorobie, Iza Gierat. Druga była Iza Pomykała, a trzecia Weronika Wojda. W generalnej Weronika ma ponad 40 punktów nad Izą, ale jeszcze wszystko może się zdarzyć. Na trzecie miejsce maja szanse jeszcze trzy dziewczyny Iza, Ewelina i Karolina.

U chłopców turniej wygrał Maks Góra i właściwie zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Drugi dzisiaj był Bartek Matusik, a trzeci Damian Mil. W klasyfikacji generalnej o drugie i trzecie miejsce na podium są jeszcze Kasia, Bartek, Damian i Paweł.

Na koniec części młodzieżowej turnieju odbyły się gry podwójne. Po raz trzeci z rzędu wygrali Kuba Zdrojewski i Mateusz Sadowski i umocnili się na czele klasyfikacji cyklu. Drugie miejsce zajęli grający po raz pierwszy razem Maciek i Bartek Matusikowie, a trzecie Maks Góra z Izą Gierat. Na drugim miejscu w generalce są Maks Góra i Paweł Kamiński, a trzecie Kasia Wróblewska i Iza Gierat.

Około godziny 13 rozpoczęliśmy gry dorosłych. Zgłoszenia przesłane emailem nie zwiastowały oblężenia, które miało miejsce na pół godziny przed rozpoczęciem rozgrywek. 20 amatorów, 11 amatorów zaawansowanych i 11 pań, a do tego 8 par deblowych złożyło się na siedmiogodzinny turniej który obfitował w emocje. Była sportowa złość, zerwane naciągi, połamane rakiety, wybuchy radości i drobne urazy.

Wśród pań wygrała Marlena Muras, przed Izą Gierat i Monika Łepkowską. Ponieważ Asia Mądry doznała drobnego urazu, Marlena wyprzedziła ją w klasyfikacji cyklu. Trzecia jest Monika i wszystko wskazuje na to, że trzy panie podzielą podium między sobą.

W klasyfikacji generalnej amatorów toczy się prawdziwa bitwa o przodownictwo. Darek Gierat ciągle jeszcze przewodzi, ale bardzo mocno depczą mu po piętach Tomek Łepkowski i Irek Wróblewski. W sobotnim turnieju wygrał Max Jachna przed Tomkiem Łepkowskim i Irkiem Wróblewskim. Darek był czwarty. W tej formie Max może się włączyć do walki o podium.

 U tych trochę mocniej zaawansowanych, pod nieobecność lidera Jacka Sadrzaka, wygrał Łukasz Orzęcki przed Bogdanem Kitlińskim i Wiesławem Krukowskim. Jacek dalej jest liderem, a na drugim miejscu ex aequo są Dawid Maron (dziś siódmy) i Łukasz Orzęcki. Wszystko wskazuje na to, że Ci właśnie panowie podzielą podium między siebie.

Łukasz Orzęcki miał w sobotę „dzień konia”, bo do zwycięstwa w singlu dołożył jeszcze wygraną w deblu (zresztą przy moim skromnym udziale), drugie miejsce zajęli Jacek Czeremużyński z Marcinem Krawczykiem, a trzecie liderzy Bogdan Kitliński i Artur Tomczak.

Bogdan i Artur pozostają liderami, mając 5 punktów przewagi nad parą Dawid Maron/Max Jechna i 24 punkty nad parą Łukasz Orzęcki i Marek Krawczyk.

Następny turniej w Ząbkach – z powodu długiego weekendu, nie w pierwszą, a w drugą sobotę miesiąca, czyli 11 maja 2013r

Tradycyjnie przypominam o działającej sekcji badmintona w Ząbkach. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorek w godzinach 18-19.30  i w czwartek w godzinach  18:30-20:00.  Nowy trener – nowa jakość – zapraszamy.

Link do zdjęć z turnieju.

Do zobaczenia za miesiąc!
Marek Krawczyk

Fot. Marek Krawczyk

Facebooktwitterlinkedin