Main Menu

Zawodnik z Zielonki wicemistrzem Polski kyokushin

Facebooktwitterlinkedin

MS2

W dniach 19-21 kwietnia w Świnoujściu odbyły się jubileuszowe czterdzieste Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 141 zawodników z 54 klubów. Wszystkie walki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a zawody oglądał komplet publiczności. Dodatkowo kibice mogli śledzić wszystkie pojedynki na żywo w Internecie. Reprezentujący Zielonkę, zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 1 srebrny medal w tym prestiżowym turnieju.

MS1Wicemistrzem Polski został Marcin Sieradzki, który w drodze do finału pokonał reprezentanta gospodarzy wygrywając walkę przed czasem po dwóch celnych uderzeniach na brzuch. W kolejnej walce po zaciętym finałowym pojedynku sędziowie wskazali na zwycięstwo zawodnika z Wrocławia. Marcin zakończył udział na drugim miejscu, zdobywając tym samym swój 18 medal Mistrzostw Polski Karate Kyokushin.

Cały turniej był nagrywany przez Telewizję Polską, która w niedzielę 28 kwietnia na kanele TVP Sport o godz. 16.45 przeprowadzi obszerną relację z zawodów oraz uroczystego treningu na plaży, w którym wzięli reprezentanci klubów i trenerzy z całej Polski.

Udział zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielonka.