Main Menu

I Spinningowe Zawody Grand Prix o Tytuł Mistrza Koła – relacja

Facebooktwitterlinkedin
IMG_0687 - Copy

Kliknij, aby powiększyć…

Początek maja, to długo wyczekiwany okres wszystkich miłośników spinningowych polowań na szczupaki. Pierwszą okazją na spróbowanie swoich sił w walce z kaczodziobym zębaczem większość wykorzystała na pewno w długi majowy weekend. Zapewne część z kolegów potraktowała ten czas, jako trening przed pierwszymi zawodami spinningowymi z cyklu Grand Prix o tytuł Mistrza Koła 61 Ząbki. Odbyły się one 12 maja na Narwi w miejscowości Pogorzelec.

Na zbiórce w stanicy wędkarskiej Koła PZW Nr 3 Warszawa Mokotów w Pogorzelcu stawiło się w sumie 30 zawodników (20 – K.61, 10 – K.23). Bez ogródek można stwierdzić, że w ich żyłach płynie 100% wędkarska krew. Nie przestraszyła ich, bowiem deszczowa pogoda, wysoki poziom wody oraz duży uciąg.

Po przedstawieniu zasad rywalizacji, wszyscy, czym prędzej udali się do łodzi i ruszyli w poszukiwaniu ryby. Część zawodników popłynęła w stronę Pułtuska, reszta postanowiła spróbować szczęścia na południe od stanicy.

Wiosenna aura na początku zawodów dawała się we znaki. Deszcz popadywał, co chwilę, skutecznie uprzykrzając wędkowanie. Jednak po ok. godzinie pogoda wyraźnie się poprawiła wynagradzając upór i zacięcie wędkarzy. Do końca zawodów już nie padało.

Po przepisowych pięciu godzinach rywalizacji, zawodnicy zaczęli jeden po drugim spływać do stanicy, gdzie znajdowało się stanowisko sędziowskie. Jak się okazało, sędzia wagowy miał, co robić, gdyż aż dziesięciu zawodników przedstawiło ryby do mierzenia.

W Kole 61, tego dnia bezkonkurencyjnym okazał się kol. Sławomir Dzięcioł, osiągając w sumie 2040 pkt. Złowił on 3 ryby, z których najdłuższą był szczupak o długości 57.8cm. Drugie miejsce zajął kol. Grzegorz Mazurkiewicz z wynikiem 1050 pkt., który dał mu szczupak o dł. 57.8cm. Trzecie miejsce przypadło kol. Piotrowi Ciepłemu. Na swoje konto wpisał on 800 pkt. dzięki szczupakowi o dł. 50.6cm.

Wyniki w Kole 23 wyglądały następująco:

  1. kol. Andrzej Iwanowski – 1100 pkt.
  2. kol. Grzegorz Bartosiak – 850 pkt.
  3. kol. Krzysztof Stecko – 550 pkt.

W trakcie mierzenia ryb, zawodnicy mogli liczyć na ciepły poczęstunek w postaci kiełbasek i kaszanki z grilla.

Po ogłoszeniu wyników, najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz dyplomy.

Kolejne spinningowe zawody już 23 czerwca, ale wcześniej dwie bardzo ciekawy imprezy. Już w najbliższą niedzielę odbędą się II Zawody spławikowe Grand Prix o Puchar Burmistrza Ząbek, a 2 czerwca wielka gratka dla najmłodszych – Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka.

Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

[nggallery id=135]

P.Strzałkowski

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)