Main Menu

I Zawody Spławikowe Grand Prix o tytuł Mistrza Koła 61 i 23 – relacja

Facebooktwitterlinkedin

zawody pzw

20 kwietnia b.r. odbyła się pierwsza, wiosenna impreza tegorocznego kalendarza zawodów wędkarskich na rok 2013. Na Kanale Żerańskim przy tzw. „Bananie” nieopodal mostu Kobiałka, miały miejsce I Zawody Spławikowe Grand Prix o tytuł Mistrza Koła 61 i 23.

Na zawody przybyło w sumie 30 zawodników. W tym:

 • 22 seniorów
  • 16 z Koła PZW Nr 61 Ząbki
  • 6 z Koła PZW Nr 23
  • 8 kadetów ze Szkółki Wędkarskie Piranie Ząbkowskie

Zawodnicy obu kategorii wiekowych, rywalizowali w oddzielnych sektorach.

Jak pokazują ostateczne wyniki, walka była bardzo zacięta i każdy gram złowionej ryby miał zaważyć o zwycięstwie lub… dyskwalifikacji. W czasie oficjalnego ważenia okazało się, bowiem że wśród zdobyczy pięciu zawodników, okazały się być ryby objęte okresem ochronnym (Boleń – Leuciscus aspius, okres ochronny 1.01-30.04). Zgodnie z Regulaminem Zawodów w Wędkarstwie Spławikowym, (…) przedłożenie komisji sędziowskiej ryby objętej okresem ochronnym (…), skutkuje dyskwalifikacją zawodnika.

Zarówno Sędziowie jak i Organizatorzy ubolewają nad zaistniałą sytuacją, ale jednocześnie zapowiadają, że łamanie Regulaminu Zawodów jak i niesportowe oraz nieetyczne zachowania będą konsekwentnie, surowo karane. Wszystko to, w trosce o utrzymanie wysokiego poziomu zawodów, ale również o zachowanie zasad Fair Play, które powinny przyświecać KAŻDEMU Wędkarzowi przez duże W.

Podobnych błędów uniknęła większość zawodników i co cieszy, wszyscy kadeci. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że to właśnie adepci Szkółki Wędkarskiej, dzięki nauce i systematycznej pracy, potrafią dla większości na pierwszych zawodach w życiu, przy tak dużej presji, rozróżnić jakże podobne do siebie, ale jednak inne, ukleje od boleni.

Niekwestionowanym zwycięzcą I Spławikowych Zawodów Wędkarskich został kol. Maciej Mierzejewski (61), który zgromadził w sumie 3515 pkt. Wynikiem tym potwierdza doskonałą formę, którą zaprezentował w zimowy sezonie.

Drugie miejsce przypadło kol. Mirosławowi Dzięciołowi (23). Kol. Mirosław „wskoczył” na drugą lokatę, po dyskwalifikacji kol. Roberta Woźniela, co jednak w najmniejszym stopniu nie umniejsza jego zasług, a wskazuje na wybitny kunszt wędkarski oraz doskonałą znajomość przepisów.

Trzecim zawodnikiem w stawce, z największym, uznanym przez sędziów wynikiem, okazał się być kol. Piotr Malinowski (61). Zgromadził on w sumie 2015 pkt.

Wyniki poszczególnych Kół wyglądały następująco:

Koło PZW Nr 61 Ząbki

 1. kol. Maciej Mierzejewski              3515
 2. kol. Piotr Malinowski                      2015
 3. kol. Krzysztof Trzciński                   1665

Koło PZW Nr 23 Zielonka

 1. kol. Mirosław Dzięcioł                    2645
 2. kol. Piotr Brzozowski                      1460
 3. kol. Grzegorz Pazik                          565

Wśród zgłoszonych zawodników, znalazło się ośmioro Kadetów ze Szkółki Wędkarskiej „Piranie Ząbkowskie”.  Najlepszym z młodych wędkarzy okazał się kol. Radosław Fabisiak. Zgromadził on w sumie 855 pkt.

Zwycięstwo kol. Radosława nie jest wielkim zaskoczeniem. Swoje umiejętności zaprezentował już wszystkim na początku lutego b.r., kiedy to, jak równy z równym rywalizował z Seniorami, zajmując 3 miejsce w II Podlodowych Zawodach GP o  tytuł Mistrza Koła Nr 61.

Drugie miejsce wśród Kadetów przypadło kol. Kacprowi Kiczyńskiemu (680 pkt), a trzecie kol. Katarzynie Dzięcioł.

Trzeba przyznać, że wyniki „Piranii” budzą podziw i dają nadzieję, że w przyszłości ich forma oraz umiejętności będą sukcesywnie rosły.

Kadeci:

 1. kol. Fabisiak Radosław                   855
 2. kol. Kiczyński Kacper                       680
 3. kol. Dzięcioł Katarzyna                   560
 4. kol. Kalinowski Jakub                      530
 5. kol. Górecki Kamil                            525
 6. kol. Zieliński Mikołaj                       360
 7. kol. Kalinowski Patryk                    330
 8. kol. Strzałkowski Mateusz            180

Zwycięzcom oraz uczestnikom, serdecznie gratulujemy!

Wartym wspomnienia jest fakt, że zawody były rozgrywane były w wyjątkowo komfortowych warunkach. Powodem tego była akcja wycinku drzew oraz krzaków przeprowadzona przez Okręg Mazowiecki PZW w ramach przygotowań do Spławikowych Mistrzostw Świata, które odbędą się już we wrześniu tego roku.

[nggallery id=134]

Fot. Koło PZW Nr 61 Ząbki

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »