Main Menu

II Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki – relacja

Facebooktwitterlinkedin

DSCF9863

26 maja b.r., to data, która na długo zapadnie w pamięci lokalnych wędkarzy. Tego dnia w Zielonce na Gliniankach odbyła się wyjątkowa impreza – II Zawody Spławikowe Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki. Zawody zostały zorganizowane przez Koło Wędkarskie PZW Nr 61 Ząbki. Wzięło w nich udział blisko 50 zawodników.

Przygotowania do imprezy trwały od kilku tygodni. Warto przypomnieć chociażby akcję sprzątania wokół akwenu „Stare Glinianki”, na których to właśnie zostało przygotowanych 50 stanowisk, spośród których każdy startujący musiał wylosować własne.

Punktualnie o godzinie 7:00 niedzielnego poranka, na miejscu zbiórki stawili się wszyscy, którzy chcieli zdobyć jedną z najbardziej prestiżowych nagród tegorocznego kalendarza – Puchar Burmistrza Miasta Ząbki. Po krótkim powitaniu przez Prezesa Koła Nr 61 Ząbki kol. Roberta Fabisiaka, Sędzia Główny zawodów zaznajomił zawodników z regulaminem, z którego najważniejszymi punktami były; ograniczenie długości wędek do 7m oraz zanęty do 1kg. Następnie przystąpiono do losowania stanowisk.

Tym razem, organizatorzy postanowili podzielić łowisko na cztery sektory. Trzy przeznaczone dla seniorów oraz jeden dla juniorów. W tych zawodach wzięło, bowiem udział aż 7 uczestników Szkółki Wędkarskiej „Piranie Ząbkowskie”. Trzeba również nadmienić, że w tym roku, do grona ząbkowskich wędkarzy dołączył nie kto inny, jak Wiceburmistrz Artur Murawski. Postanowił on również wziąć udział w zawodach.

Po losowaniu, zawodnicy ruszyli na stanowiska. Po przygotowaniach, o godzinie 8:30 rano, po sygnale sędziego do wody poleciały pierwsze kule zanęty. Dziesięć minut później, po drugim sygnale wędkarze rozpoczęli rywalizację, która miała trwać cztery godziny.

W trakcie imprezy, na zawodach pojawił się sam Burmistrz Robert Perkowski, który pomimo napiętego planu dnia, nie mógł przepuścić okazji odwiedzenia wędkarzy oraz sprawdzenia jak z wędką radzi sobie jego zastępca Artur Murawski.

Trzeba przyznać, że dzięki wspaniałej, wręcz na zamówienie pogodzie, atmosfera zawodów była wspaniała. Jednak o wyniki nie było łatwo. Po raz kolejny „Stare Glinianki” okazały się trudnym łowiskiem. W dużej mierze na wyniki wpłynęło losowanie stanowisk. Byli jednak tacy, którym nawet niekorzystna miejscówka, nie mogła przeszkodzić w zdobywaniu punktów.

Po 4 godzinach, punktualnie o godz. 12:40, sędzia dał sygnał do zakończenia rywalizacji. Tak naprawdę dopiero wtedy emocje sięgnęły zenitu. Na stanowiska ruszył skład sędziowski, który miał dokonać ważenia ryb.

W pierwszej kolejności, swoje zdobycze mieli przedstawić do ważenia juniorzy. W ich sektorze bezkonkurencyjnym okazał się kol. Radosław Fabisiak, który osiągnął niebywały wyniki 3155 pkt. Kol. Radosław po raz kolejny potwierdził swoje umiejętności oraz udowodnił, że poprzednie sukcesy nie były dziełem przypadku. Jego wynik, mógł zawstydzić niejednego seniora.

Drugą pozycję w kategorii junior, zajęła koleżanka Katarzyna Dzięcioł, która przez cały czas trwania zawodów powiększała wynik, ostatecznie gromadząc 1170 pkt. Kol. Katarzyna jest nadzieją damskiego wędkarstwa w Ząbkach. Trzecia lokata w klasyfikacji ogólnej kategorii junior przypadła kol. Mateuszowi Strzałkowskiemu, który zdobył 640 pkt. Wartym nadmienienia jest fakt, że kol. Mateusz jest najmłodszym adeptem ząbkowskiej Szkółki Wędkarskiej „Piranie Ząbkowskie” oraz, że były to dopiero jego drugie jego zawody. Sukces ten, tym bardziej cieszy.

Następnie komisja sędziowska ruszyła na pozostałe sektory. W międzyczasie wszyscy, którzy ważenie mieli już za sobą, w oczekiwaniu na wyniki mogli liczyć na poczęstunek w postaci dań z grilla oraz ciepłych napojów. Była to doskonała okazja na wymianę spostrzeżeń i omówienia przebiegu zawodów.

Kiedy przyszła chwila na ogłoszenie wyników, wszyscy byli już najedzeni i gotowi, aby poznać najlepszych zawodników.

Tego dnia, w kategorii senior najwięcej punktów zgromadził kol. Piotr Karczewski. Zgromadził on w sumie aż 3320 pkt. Drugą lokatę zajął kol. Robert Woźniel z wynikiem 2630 pkt. Trzecia pozycja przypadła kol. Grzegorzowi Mazurkiewiczowi, który osiągnął wynik 1575. Kol. Grzegorz zdobył również nagrodę za największą rybę. Udało mu się złowić lina o długości 40cm.

Po ogłoszeniu wyników zabrał głos Wiceburmistrz Artur Murawski, który nie krył zachwytu nad organizacją, przebiegiem i atmosferą zawodów. Jak prawdziwy sportowiec, który wyznaje zasady fair play, serdecznie gratulował organizatorom, wszystkim startującym oraz szczególnie tryumfatorom II Zawodów Spławikowych Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki.

Zarówno organizatorzy, jak i władze Miasta zapewniają, że impreza odbędzie się również w przyszłym roku.

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę (2 czerwca 2013 r.), kolejna wspaniała impreza wędkarska – Zawody z okazji Dnia Dziecka, nad którą Burmistrza Miasta Ząbki również objął patronat.

[nggallery id=136]

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »