Main Menu

„Polska Biega” po raz VI w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

biegzabki

Stu dwudziestu zawodników stanęło na starcie VI Ząbkowskiego Biegu zorganizowanego w ramach akcji Polska Biega, który odbył się w minioną słoneczną niedzielę 26 maja b.r. Tym razem organizatorzy biegu: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Miejskie Centrum Sportu wyznaczyli trasę o długości 5 kilometrów.

Start do biegu nastąpił punktualnie o godzinie 11.00 spod Publicznego Gimnazjum nr 1. Tam też mieścił się również Biuro Zawodów, gdzie   przed startem, zawodnicy odbierali pakiety startowe (pamiątkowa koszulka, numer startowy).  Bieg odbył się ząbkowskimi ulicami oraz okolicznymi lasami. Meta usytuowana była na Stadionie Miejskim przed Trybuną Główną.

Zaledwie po upływie 17 minut i 46 sekund na mecie biegu pojawił się pierwszy biegacz – Przemysław Pilipczuk z Ossowa reprezentujący barwy Klubu Biegacza Warszawiaky. Tuż za nim linie mety minął Mariusz Buga również reprezentant klubu Warszawiaky. Ogromną niespodziankę sprawił 53-letni Szymon Drabczyk, który na całej trasie biegu rywalizował z młodszymi od siebie o 30 lat przeciwnikami. Na mecie zajął wyśmienite trzecie miejsce, tracąc do zwycięzcy tylko 11 sekund. Tuż za pierwszą trójką na mecie pojawili się pierwsi Ząbkowianie. Czwarty przybiegł Kacper Piekarz na co dzień zawodnik I ligowego Dolcanu Ząbki.  Jako piąty pojawił się triumfator pierwszego i drugiego Biegu Ząbkowskiego – Michał Godlewski. Na szóstym miejscu rywalizację ukończył wielokrotny uczestnik odbywających się w Ząbkach biegów –  Mateusz Dąbrowski . Siódma metę biegu minęła pierwsza kobieta. Była nią można by rzec „etatowa” zwyciężczyni odbywających się w Ząbkach biegów – Ewa Chreścionko. Czas zwyciężczyni w kategorii kobiet to 19 minut i 2 sekundy. Pani Ewa jest  żoną zastępcy Komendanta Straży Miejskiej – Pawła Chreścionko. 

Za nią dobiegły kolejne panie Wiktoria Mizerakowska z Gimnazjum nr 1 w Ząbkach i Halino Piwko, które również stały już na podium podczasna  ząbkowskich biegów. W ciągu kilkunastu minut pojawili się na mecie pozostali biegacze. Najmłodszym uczestnikiem, który ukończył bieg był 6-letni Jaś Macioch, a najstarszym 59-letni Krzysztof Kamiński. Jak widać biegać każdy może… W biegu wystartowały całe rodziny jak rodzina wspomnianego Jasia czyli Państwo Macioch – Anna i Mariusz wraz z dziećmi Jasiem i Kacprem. Jeszcze liczniejszą rodziną byli Państwo Lucyna i Mirosława Gombarczyk, którzy wystartowali wraz z trójką swoich pociech – Gabrielą (trzecia w kategorii Gimnazjów), Katarzyną i Karoliną.

Rodzinnego biegania w niedzielne przedpołudnie nie brakowało, a temu właśnie służyć mają tego typu imprezy, które cieszą się w Ząbkach coraz większą popularnością.

Wszystkich uczestników , którzy ukończyli bieg można śmiało uznać za wygranych. Aktywne spędzanie czasu to wygrana przede wszystkim dla własnego zdrowia. Dobrze o tym wie Katarzyna Nitek, która zajęła drugie miejsce w kategorii kobiet +40 na co dzień ząbkowski lekarz internista.

Kolejny bieg w Ząbkach 11 listopada. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Tak przedstawiały się wyniki najlepszych biegaczy  w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria Open Mężczyzn:

 1. Pilipczuk Przemysław 17,46
 2. Buga Mariusz 17,53
 3. Drabczyk Szymon 17,57

Kategoria Open Kobiet:

 1. Chreścionko Ewa 19,02
 2. Mizerakowska Wiktoria 22,30
 3. Piwko Halina 24,28

Kategoria Szkoły Podstawowe Chłopcy

 1. Szczęsny Damian 22,17
 2. Michalik Dawid 22,19
 3. Paciorek Jakub 23,03

Kategoria Szkoły Podstawowe Dziewczęta

 1. Stasiukiewicz Patrycja 24,52
 2. Dąbrowska Magda 26,54
 3. Wróbel Natalia 27,19

Kategoria Gimnazja Chłopcy

 1. Szopa Artur 22,07
 2. Gołębiewski Mateusz 22,13
 3. Nitek Wojciech 23,43

Kategoria Gimnazja Dziewczęta

 1. Mrówka Renata 25,07
 2. Stolarska Oliwia 28,57
 3. Gombarczyk Gabriela 33,01

Kategoria +40 Mężczyzn

 1. Kowalczyk Paweł 19,35
 2. Stolarski Krzysztof 21,41
 3. Kędziora Robert 22,14

Kategoria +40 Kobiet

 1. Polkowska Renata 25,07
 2. Nitek Katarzyna 26,18
 3. Sztybełko Anna 31,01

Wszystkie wyniki na www.mosir-zabki.com.pl

Iwona Potęga
Foto.: Bogdan Śladowski

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »