Main Menu

Rozpoczął się nowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych

Facebooktwitterlinkedin

ZTM

Po Wiśle znów będą pływały statki „Wars” i „Zefir” oraz promy „Pliszka”, „Słonka” „Turkawka” i „Wilga”. 1 maja 2013 roku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi – już po raz piąty – Warszawskie Linie Turystyczne. W związku z budową nadrzecznych bulwarów oraz pakietem oszczędnościowym ZTM wprowadził kilka drobnych zmian w ofercie – „Zefir” i „Wars” będą wypływały z Cypla Czerniakowskiego, tramwaj wodny będzie kursował jedynie w weekendy i w piątki, a pod banderą WLT nie będzie jeździł konny omnibus. Tegoroczny sezon potrwa do końca sierpnia.

Tak jak w poprzednich latach będzie się można udać na przejażdżkę tramwajem wodnym i oderwać na chwilę od miejskiego zgiełku. Z pokładu „Warsa” będzie można podziwiać „dziką” Wisłę, panoramę Starego Miasta, zobaczyć jak postępuje budowa nowej linii metra i obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy – Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik. Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia – także w piątki. W weekendy i dni świąteczne wykona cztery rejsy, a w piątki – trzy.

Będzie się można także wybrać w całodzienny, pasjonujący rejs Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka, nad Zalew Zegrzyński. To sztuczne jezioro powstałe w wyniku spiętrzenia wód Narwi i Bugu stanowi prawdziwy raj dla wędkarzy i amatorów sportów wodnych. Statek „Zefir” wypłynie o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski, pokona śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybije do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypłynie w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 zacumuje na Cyplu Czerniakowskim.

Od 1 maja do 31 sierpnia „Zefir” będzie pływał w soboty i niedziele oraz 1, 3, 30 maja i 15 sierpnia.

Brzegi Wisły połączą cztery bezpłatne przeprawy promowe, dzięki którym w ciągu kilku minut  można się przedostać na drugą stronę rzeki. Promy będą kursowały  od 1 maja do 31 sierpnia. Do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty i niedziele oraz dodatkowo 1, 3, 30 maja, a od 1 lipca do końca sezonu codziennie.

Promy łączące Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym oraz Podzamcze Fontanny z ZOO w soboty, niedziele i święta będą kursowały 30 razy dziennie, a w dni powszednie – 14 razy. Natomiast prom z Nowodworów do Łomianek 30 razy dziennie w soboty, niedziele i święta oraz 7 razy w dni robocze.

Za rejs do Serocka trzeba zapłacić 36 zł (ulgowy – 18 zł), a za przejażdżkę tramwajem wodnym – 18 zł (ulgowy – 9 zł). Przeprawa promem jest bezpłatna.

Informacja prasowa: ZTM Warszawa

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »