Main Menu

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2013/2014

Facebooktwitterlinkedin

ksiazka

10 maja rozpoczął się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Jeśli dokonałeś już wyboru szkoły, możesz przystąpić do rejestracji w elektronicznym systemie rekrutacji. Jeśli jeszcze się wahasz – zapoznaj się z naszą ofertą na najbliższy rok szkolny.

Przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły warto zebrać jak najwięcej informacji. Zastanowić się nad mocnymi stronami kończącego edukację gimnazjalisty, zainteresowaniami, na tym jaki zawód pozwoli realizować pasje.

Dlatego utworzono elektroniczny system naboru, który ułatwia przejście przez proces rekrutacji i dokonanie odpowiedniego wyboru. Na stronach systemu oraz w przewodniku po szkołach ponadgimnazjalnych powiatu wołomińskiego można zapoznać się z ofertą na rok szkolny 2013/2014. Rodzice i dzisiejsi uczniowie III klas gimnazjów mogą tu znaleźć informacje na temat nowych, atrakcyjnych kierunków nauczania oraz zapoznać się z kryteriami przyjęć kandydatów. 

Logując się do systemu gimnazjalista może dokonać wyboru preferowanych przez siebie kierunków dalszego kształcenia i złożyć deklarację kandydowania do wybranych szkół i klas. W systemie prezentowana jest oferta szkół z wybranej miejscowości i/lub ograniczona do określonego przez typu szkoły. System pozwala także na zapoznanie się progami punktowymi – limitem punktów kwalifikujący do przyjęcia do klasy /szkoły. 

Po wyszukaniu konkretnej szkoły można uzyskać niezbędne dodatkowe informacje o grupie rekrutacyjnej m.in. o liczbie miejsc, punktowanych przedmiotach, o wymaganiach wobec kandydatów przyjmowanych niezależnie od kryteriów (m.in. laureatach i finalistach ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, laureatach konkursów ), o cyklu kształcenia, o przedmiotach rozszerzonych obowiązkowych. Dowiemy się jaki tytuł, kwalifikacje, świadectwa, certyfikaty i uprawnienia uzyskujemy po ukończeniu szkoły. Znajdziemy też tu informacje o możliwościach zdobywania dodatkowych umiejętności zawodowych, o możliwościach udziału w różnorodnych kołach zainteresowań, projektach i kursach i przystąpienia do egzaminów zewnętrznych.

Podsumowując…

Z pełną ofertą kształcenia proponowaną przez szkoły ponadgimnazjalne, działające na terenie powiatu wołomińskiego, możesz zapoznać się tutaj: http://www.powiat-wolominski.pl/pliki2/Wiola/A5-ver5.pdf

 Informacja prasowa: Starostwo Powiatowe Wołomin

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)