Main Menu

Wicemistrzostwo Mazowsza Młodziczek dla ZĄBKOVII!!!

Facebooktwitterlinkedin

ząbkovia

W dniu 22 maja 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek. Rozgrywki toczyły się na trzech boiskach w miejscowościach: Jeruzal, Mrozy i Grodzisk.

UKS Ząbkovia Ząbki w Mistrzostwach Mazowsza reprezentowały dwie drużyny.

Skład UKS Ząbkovia Ząbki I : Magda Dąbrowska (II bramkarka), Ola Ferens (kapitan), Pamela Kowalska, Dominika Łęczycka, Patrycja Maliszewska, Zuzia Około – Kułak, Ewa Pluta (I bramkarka), Marysia Retajczyk – Strus, Ola Rusińska,Paulina Szymańska.

Skład UKS Ząbkovia Ząbki II: Patrycja Bastek, Ania Krawczykowska, Olga Leszczyńska, Marta Mrówka, Natalia Rożej, Daria Szuligowska, Natalka Szybisz, Karolina Ślusarz, Natalka Wróbel (bramkarka, kapitan).

Trenerzy: Krzysztof Goławski, Roman Nieborek.

Po raz kolejny na Turniej rangi mistrzowskiej nie dojechało kilka drużyn (z zgłoszonych do Mistrzostw Mazowsza 12 zespołów na miejscu zbiórki w Jeruzalu pojawiło się tylko 9 drużyn), trzeba więc było dokonać “przetasowań” w wylosowanych wcześniej grupach eliminacyjnych.

Nasze drużyny trafiły ostatecznie do grup B (UKS Ząbkovia Ząbki I) i C (UKS Ząbkovia Zabki II).

Grupa B rywalizowała na Orliku w Mrozach.

Nasze dziewczęta w pierwszym meczu pokonały zespół LUKS Sportowa Czwórka Radom II 8:0 (bramki: Ola Ferens – 4, Dominika Łęczycka – 2, Zuzia Około – Kułak i Marysia Retajczyk – Strus).

W drugim meczu eliminacyjnym z drużyną MUKS Praga Warszawa II dziewczęta z Ząbkovii do przerwy powinny prowadzić 5:0 – w tym dniu zawodziła jednak skuteczność (odczuwalny był także brak chorej Julki Gwóźdź i nieobecnej Pauliny Bernasiuk) i po pierwszej połowie Ząbkovia prowadziła zaledwie 1:0 (strzał Marysi Retajczyk Strus po podaniu Oli Ferens). Zaraz po przerwie nasze przeciwniczki doprowadziły do wyrównania. Ostateczny wynik meczu na 2:1 (po indywidualnej akcji) ustaliła Ola Ferens.

W ten sposób nasze dziewczęta z kompletem punktów wygrały grupę B i awansowały do ćwierćfinału.

Rozgrywki grupy C przeprowadzone zostały na Orliku w Grodzisku.

Nasza druga drużyna pomimo dwóch porażek (0:5 z drużyną LUKS Sportowa Czwórka Radom I i 0:1 z zespołem UKS Błysk Wielgolas), dzięki bilansowi bramkowemu także awansowała do gier ćwierćfinałowych.

Ćwierćfinały rozgrywane były na boisku w Jeruzalu systemem pucharowym.

UKS Ząbkovia Ząbki I (jako jedyny zwycięzca grupy rywalizowała z drugą drużyną z innej grupy – pozostali dwaj zwycięzcy grup grali z trzecimi zespołami).

Naszym dziewczętom przyszło się zmierzyć z drużyną KS Zamłynie ZA Kambud SA Radom. W tym meczu znów dał się odczuć brak “armat” w naszej drużynie – do przerwy dziewczęta z Ząbkovii przegrywały 0:1. Po wznowieniu gry bramkarkę z Radomia udało się pokonać Oli Ferens (po indywidualnej akcji). Mecz zakończył się remisem 1:1 i trzeba było przeprowadzić serię rzutów karnych. Nasze dziewczęta lepiej niż przeciwniczki wykonywały ten element i ostatecznie wygrały 3:2 (bramkarkę Zamłynia pokonały kolejno: Ola Ferens, Ewa Pluta i Patrycja Maliszewska), co zapewniło im awans do półfinału i szansę na grę o medale.

Dziewczęta z zespołu UKS Ząbkovia Ząbki II w ćwierćfinale trafiły na zwycięzcę grupy A – zespół MUKS Praga Warszawa I. Po szybko straconych trzech kolejnych bramkach nasze zawodniczki zbyt się otworzyły i do przerwy straciły jeszcze pięć bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem naszych przeciwniczek 14:0 – naszej drugiej drużynie pozostała więc walka o miejsca V-VIII, co wiązało się z koniecznością kolejnego przemieszczenia zespołu na boisko w Grodzisku. Zespół UKS Ząbkovia Ząbki II przegrał obydwa mecze z drużyną KS Zamłynie ZA Kambud SA Radom oraz z zespołem MUKS Praga Warszawa w stosunku 0:1 i ostatecznie zajął VIII miejsce na Mistrzostwach.

W półfinale zespół UKS Ząbkovia Ząbki I trafił na drużynę LUKS Sportowa Czwórka I. Mecz był niezwykle wyrównany – do przerwy po celnym strzale Marysi Retajczyk – Strus nasze dziewczęta prowadziły 1:0. Po wznowieniu gry dziewczętom z Radomia udało się doprowadzić do wyrównania. Zwycięską bramkę dla naszej drużyny (po kolejnej w tym dniu indywidualnej akcji) strzeliła Ola Ferens. Ząbkovia wygrała 2:1 i zapewniła sobie awans do finału.

Po raz drugi z rzędu w finale Mistrzostw Mazowsza Młodziczek spotkały się drużyny UKS Ząbkovia Ząbki I i MUKS Praga Warszawa I. Nasza drużyna (osłabiona brakiem dwóch podstawowych zawodniczek) nie dała rady drużynie z Warszawy, która wygrała ten mecz 2:0.

Ostateczna kolejność na Mistrzostwach Mazowsza Młodziczek:

1. MUKS Praga Warszawa I

2. UKS Ząbkovia Ząbki I

3. LUKS Sportowa Czwórka Radom I

4. UKS Błysk Wielgolas

5. KS Zamłynie ZA Kambud SA Radom

6. MUKS Praga Warszawa II

7. AP Orliki Jeruzal

8. UKS Ząbkovia Ząbki II

9. LUKS Sportowa Czwórka Radom II.

Nagrodę dla najlepszej bramkarki Mistrzostw otrzymała Ewa Pluta.

Występ UKS Ząbkovia Ząbki na tegorocznych Mistrzostwach Mazowsza Młodziczek należy zaliczyć do udanych. Nasza pierwsza drużyna, pomimo poważnego osłabienia aż do finału wygrała wszystkie mecze. W składzie drugiej drużyny także zabrało wielu zawodniczek (uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach grały w tym dniu z powodzeniem o awans do Mazowieckich Mistrzostw Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej dziewcząt) – z konieczności skład naszej drugiej drużyny uzupełniony musiał zostać zawodniczkami z rocznika 2002 dla których był to debiut na tego rodzaju rozgrywkach (dla jednej z nich był to w ogóle pierwszy występ w barwach Ząbkovii).

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek Ząbkovii, które brały udział w Mistrzostwach Mazowsza Młodziczek!!!!!

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »