Main Menu

Samorządowcy vs. parlamentarzyści 6:0

Facebooktwitterlinkedin

a467e4600a3c77d084747ffef433db0b

19 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Ząbkach odbył się mecz towarzyski samorządowcy powiatu wołomińskiego vs. parlamentarzyści PiS. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Wołominie, Jacek Sasin – poseł na Sejm RP, a współorganizatorem Miasto Ząbki.

Do gry stanęły dwa zespoły składające się z samorządowców powiatu wołomińskiego, którym przewodził Artur Murawski- zastępca burmistrza miasta Ząbki, oraz parlamentarzyści PiS z kapitanem Krzysztofem Jurgielem na czele. Samorządowcy stanęli na wysokości zadania , mecz zakończył się wynikiem 6:0.

W składzie parlamentarzystów znaleźli się: Piotr Uściński – starosta wołomiński, Paweł Bednarczyk- burmistrz Tłuszcza, Artur Murawski – zastępca burmistrza, Robert Roguski- burmistrz Kobyłki, Piotr Orzechowski- wójt gminy Strachówka, Dariusz Kokoszka – wójt gminy Jadów, Andrzej Marek Grodzki- przewodniczący Rady Miasta Zielonka, Marek Brodziak- przewodniczący Rady Miasta i Gminy Radzymin, Marcin Godlewski- wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Radzymin, Marek Pietrzak- radny Powiatu Wołomińskiego, Włodzimierz Fydryszek- radny gminy Tłuszcz, Jacek Lis – radny miasta Kobyłki, Marcin Promowicz- dyrektor SZP nr 1 w Kobyłce, Robert Kucharski – nauczyciel ZSP nr 2 w Kobyłce, Wojciech Gut- radny miasta Zabki ( bramkarz), Grzegorz Siwek- radny miasta Ząbki, Paweł Uściński- radny miasta Ząbki, Marcin Kubicki- radny miasta Ząbki, Marcin Michalak- UM Ząbki, Łukasz Góral – UM Ząbki, Jacek Romańczuk – dyrektor MOSiR Ząbki, Robert Podoliński- trener Dolcan Ząbki, Radosław Korzeniewski – kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dąbrówce, Leszek Gontarczuk – radny miasta Zielonka ( bramkarz), Wojciech Chechłowski – radny Miasta i Gminy Radzymin, Emil Wiatrak – radny gminy Wołomin, Adam Bereda – radny gminy Wołomin, Wojciech Plichta – radny gminy Wołomin, Konrad Fuśnik – radny Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin, Adam Jaczewski – naczelnik WOK Wołomin, Krzysztof Kuśmierowski – dyrektor MZO w Wołominie, Michał Jaroch – radny miasta Marki, Mikołaj Szczepanowski – Marki, Piotr Matusiak – UM Marki, oraz Przemysław walczak, Paweł Dzięcioł, Łukasz Rudnik z UG Jadów.

W drużynie parlamentarzystów zobaczyć można było: Jana Tomaszewskiego ( bramkarz), Michała Lewankowskiego (bramkarz), Mariusza Oriona Jędryska, Marka Ast, Andrzeja Dudę, Grzegorza Janika, Krzysztofa Jurgiela, Mariusza Antoniego Kamińskiego, Tomasza Kaczmarka, Sławomira Kłosowskiego, Waldemara Kraska, Grzegorza Matusiaka, Marka Matuszewskiego, Jacka Sasina , Wojciecha Szaramę, Marcina Witko, Wojciecha Zubowskiego, Wiesława Janczyka oraz Bogdana Pawła.

Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 18:00 występem formacji tanecznej Cheerleaders K-12 z Warszawy, niedługo po tym na murawę weszli zawodnicy prowadzeni przez kapitanów drużyn Artura Murawskiego zastępcę burmistrza miasta Ząbki- kapitana samorządowców, oraz Krzysztofa Jurgiela – kapitana parlamentarzystów.

Już w pierwszej minucie padła pierwsza bramka, którą zdobył Dariusz Kokoszka- wójt gminy Jadów. Durgą bramkę w świetnym stylu zdobył Robert Podoliński – trener Dolcan Ząbki.

Parlamentarzyści ruszyli zdecydowanie do ataku aby strzelić choćby jedną bramkę.

Samorządowcy jednak od początku przejęli inicjatywę, mimo, że goście od czasu do czasu groźnie kontratakowali.

Dogodne sytuacje do strzelenia goli miał dwukrotnie Jacek Romańczuk- dyrektor MOSiR Ząbki, który jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdobył trzecią bramkę dla zespołu samorządowców.

W przerwie spotkania na płycie boiska mecz pokazowy rozegrały najmłodsze zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki z drużyną MKS Dolcan Ząbki z 2004. Zaprezentowały ząbkowskim kibicom piłki nożnej swoje niemałe już umiejętności. Mecz zakończył się zwycięstwem chłopców 1:0.

Ale to nie koniec atrakcji. Dariusz Dutkiewicz komentujący to niecodzienne wydarzenie przeprowadził dla ząbkowskich kibiców konkurs ze znajomości historii miasta Ząbki. Dla uczestników były cenne nagrody. Największym hitem przygotowanym przez organizatorów było wykopanie przez zawodników w czasie przerwy z płyty boiska 5 piłek podpisanych przez same gwiazdy parlamentarne Prawa i Sprawiedliwości. Po tym miłym akcencie rozpoczęła się druga połowa meczu.

Parlamentarzyści wyszli bardzo rozluźnieni na murawę , przez co łatwo gubili piłkę. Tę sytuację gospodarze świetnie wykorzystali zdobywając 3 kolejne gole. Czwartą bramkę zdobył Paweł Bednarczyk – burmistrz Tłuszcza, piątą Piotr Orzechowski – wójt gminy Strachówka. W ostatnich minutach drugiej połowy znakomicie podana piłka przez Artura Murawskiego- zastępcę miasta Ząbki pomogła w zdobyciu szóstej bramki przez Michała Jarocha – radnego miasta Marki.

Po rozegranym meczu w rzutach karnych wygrali parlamentarzyści 4:2.

Spotkaniu sędziowali: sędzia główny Janusz Krajewski, oraz sędziowie boczni Piotr Dola i Jan Szymaniak.

Na zakończenie gospodarz naszego miasta burmistrz Robert Perkowski, który dzielnie kibicował przez cały czas trwania turnieju, wraz z burmistrzem Wołomina Ryszardem Madziarem nagrodzili zawodników złotymi medali za udział. Do kapitanów drużyn powędrowały puchary upamiętniające to niebywałe wydarzenie. W podziękowaniu również sędziowie zostali nagrodzeni statuetkami. Otrzymali je również Piotr Uściński – Starosta Powiatu Wołomińskiego i Jacek Sasin – Poseł na Sejm RP w podziękowaniu za organizację tak świetnego spotkania.