Main Menu

Sukces uczennic SP3 w Ząbkach na Mazowieckich Igrzyskach w mini piłce nożnej

Facebooktwitterlinkedin

IMAG0279

W dniach 26-29.05.2013 roku w miejscowości Teresin odbył się XV Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej dziewcząt.

Jak co roku nie zabrakło reprezentanta naszego Rejonu. Tym razem z powodzeniem reprezentowała nas drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach wyłoniona po wielu etapach rozgrywek, z których do Finału Wojewódzkiego mógł awansować tylko jeden zespół. To właśnie nasze dziewczęta swoją wspaniałą grą udowodniły, że mogą konkurować z najlepszymi szkołami w województwie mazowieckim. Walczyły nie tylko z najlepszą dwunastką szkół wyłonionych z ponad tysiąca z całego województwa, ale również zmagały się ze złą aurą, błotnistą nawierzchnią i ciągle padającym deszczem.

Jednak udało się! Trzecie miejsce stało się faktem! Puchar powędrował do Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach.

Trzeba podkreślić, iż dziewczęta na wszystkich szczeblach eliminacyjnych oraz w samym finale nie przegrały żadnego meczu w regulaminowym czasie, (jedyna przegrana to rzuty karne w półfinale Mistrzostw) i strzeliły łącznie 42 bramki (tracąc tylko 5) – te wyniki pokazują wartość drużyny i jej wyszkolenia.

Z ogromną wdzięcznością Trener Jarosław Dobrowolski oraz cała drużyna składają PODZIĘKOWANIA wszystkim kibicującym im osobom, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach, Radzie Rodziców i oczywiście Burmistrzowi naszego miasta Panu Robertowi Perkowskiemu za współfinansowanie wyjazdu i pobytu na mistrzostwach – bez Was nasz sukces nie miałby miejsca.

A oto skład “brązowej” drużyny:
Maja Borkowska, Małgosia Ciężarek, Zuzia Filipkowska, Gabrysia Iwanowska, Diana Ostasz, Zosia Ośkiewicz, Ewa Puta , Marlena Równa, Gabrysia Rzymowska, Ola i Zuzia Szymor. Swój udział w sukcesie drużyny miały również grające we wcześniejszych etapach: Karolina Dawidek, Angelika Kotowska i Paulina Kułakowska. Wart podkreślenia jest fakt, iż siedem z tych dziewcząt na co dzień trenuje piłkę nożną w UKS Ząbkovia Ząbki.

Sukces dziewcząt po raz kolejny pokazuje, iż dobra współpraca pomiędzy Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach a UKS Ząbkovia Ząbki przynosi wymierne efekty.

SP3

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »