Main Menu

Wernisaż w Szkole Podstawowej nr 3

Facebooktwitterlinkedin

wernisaz3

W dniu 14.06.2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach zorganizowano wernisaż prac dzieci i młodzieży z Pracowni Rysunku i Malarstwa Pani Bogusławy Ołowskiej z Miejskiego Domu Kultury w Ząbkach. Podczas otwarcia Pani Bogusława Ołowska opiekunka i mentorka młodych artystów omówiła prezentowane prace, opowiedziała o swoich zajęciach z rysunku i malarstwa organizowanych dla różnych grup wiekowych. Prezentowane prace wykonane przez dzieci i młodzież różnymi technikami malarstwa i rysunku zrobiły ogromne wrażenie na przybyłych gościach. Była to okazja do poznania świata ich myśli i emocji,  podziwiania ich pomysłów artystycznych oraz talentu.

Podczas wernisażu odbyło się przedstawienie literacko-muzyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkoły. Nasze uczennice, finalistki konkursu poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości”: Julia Ciecierska kl. IVc, Agnieszka Chudziak kl. Va, Weronika Kucharczyk kl. IVc, Gabriela Kędziora kl. Va, Julia Remfeld kl. Va zaprezentowały własne wiersze, które wraz z wykonanymi przez Natalię Czaplę z kl. Vc, Helenę Wałachowską z kl.IVb, Julię Wojtaszek z kl. IVb i Szymona Matuszaka z kl. IVb piosenkami wprowadziły uczestników wernisażu w refleksyjny nastrój i wzbudziły podziw.

wernisaz2Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Małego Powstańca jest jak dotychczas jedyną w Ząbkach, której Ośrodek Rozwoju Edukacji przyznał tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów”, przyznawany placówkom oświatowym za podejmowane systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych.

Celem szkoły jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu  pasji, rozwijaniu swoich zainteresowań i talentów. Zorganizowana wystawa jest jedną z wielu inicjatyw na rzecz rozwoju i popularyzacji uzdolnień dzieci  i młodzieży.

Alina Stachowiak

Facebooktwitterlinkedin