Main Menu

Zakończenie sezonu Teatru Tańca i Muzyki Powiatu Wołomińskiego

Facebooktwitterlinkedin

plejkoniec

Przedstawieniem musicalu „Plej Brodłej” w Wołominie na scenie Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości zakończył się sezon występów młodych aktorów Teatru Tańca i Muzyki Powiatu Wołomińskiego. W nowym roku szkolnym – nowe castingi i rozszerzenie składu. I kolejne premiery.

Wystawiany w tym sezonie musical „Plej Brodłej” to historia grupy młodych ludzi z pasją, którzy dostają szansę zaistnienia w telewizyjnym show – generalnie problem był tylko jeden – czas, gdyż na przygotowania były tylko dwa dni. Czy dali radę? Odpowiedzi udzielali młodzi artyści na deskach scen powiatu Wołomińskiego i Warszawy. 

Wczoraj, w czwartek, mieszkańcy Wołomina mieli okazję po raz ostatni w tym sezonie obejrzeć i oklaskiwać występ młodych aktorów Teatru Tańca i Muzyki Powiatu Wołomińskiego. Chęć obejrzenia naszych artystów na klimatycznej scenie Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości ( d. Galeria przy Fabryczce) zgromadziła wielu sympatyków widowiskowego tańca i porywającej muzyki. Były brawa, gratulacje, dyplomy. 

Na wrzesień, już w nowym roku szkolnym, organizatorzy planują kolejne castingi, rozszerzenie składu zespołu o wybrane w nich utalentowane dzieci. Jest czas na przygotowania. 

Zespół teatru opracowuje już nowe przedstawienia, i tak jak „Plej Brodłej” – o charakterze edukacyjnym, z równie ciekawym libretto. Jeden z nich opiera się na bazie bajki „Czerwony Kapturek”, ale będzie kierowany nie tylko do najmłodszych dzieci

Od września ub.r. na darmowe profesjonale warsztaty Teatru Tańca i Muzyki Powiatu Wołomińskiego, prowadzone w gościnnych wnętrzach Galerii przy Fabryczce przez Annę Głogowską – taniec, Małgorzatę Kubalę i Mariusza Dubrawskiego – śpiew, Monikę Kisłą i Annę Klemczyńską – aktorstwo uczęszczało kilkudziesięcioro wybranych w castingach dzieci. Młodzi aktorzy mocno pracowali nad realizacją spektaklu według scenariusza Marcina Pińkowskiego i z muzyką autorstwa Mariusza Dubrawskiego. Koordynatorem produkcji z ramienia starostwa jest Andrzej Zbyszyński.

Organizatorzy „Teatru Tańca i Muzyki” to Starostwo Powiatowe w Wołominie i Szkoła Tańca Anny Głogowskiej – dyrektora artystycznego przedsięwzięcia. Patronat medialny nad przedsięwzięciem „Teatr Tańca” objęły Radio FaMa 94,7, Życie Powiatu Na Mazowszu, Moja Gazeta Regionalna, fakty.wwl., portale: radzymin24.info, zabki24.pl, netKonkret.pl.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa Wołomińskiego
Foto.: Starostwo Powiatowe Wołomin

Facebooktwitterlinkedin