Main Menu

94. rocznica powstania Policji

Facebooktwitterlinkedin

DSC_0262

Święto Policji stało się jak co roku okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz mianowania na wyższy stopień policjantów służących w powiecie wołomińskim. Komendant podziękował staroście wołomińskiemu oraz burmistrzom za wsparcie finansowe i pomoc udzielaną Policji.

W uroczystościach tegorocznego Święta Policji wzięli udział, oczywiście oprócz kierownictwa wołomińskiej Komendy Policji i Starosty wołomińskiego Piotra Uścińskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Pawła Solisa, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych z Kobyłki, Zielonki, Radzymina, Tłuszcza, Klembowa, Poświętnego oraz Dąbrówki, Jadowa i Strachówki. Nie zabrakło reprezentantów miejscowej Prokuratury, Wojskowego Instytutu Techniki Uzbrojenia w Zielonce, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz lokalnych mediów.

Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinspektor Dariusz Krząstek i Z-ca Komendanta mł. insp. Dariusz Toński wręczyli 107 policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Nie zabrakło też wyróżnień i nagród od lokalnych władz samorządowych. Podinspektor Krząstek podziękował funkcjonariuszom za poświęcenie w służbie „to niejednokrotnie kosztem rodziny i najbliższych Policjanci tak rzetelnie wykonują swoje obowiązki”.

Zarówno Piotr Uściński, jak i Paweł Solis , i wszyscy przemawiający tego dnia, podkreślali znaczenie codziennej pracy policjantów. Zaznaczali, że to święto jest uhonorowaniem tych, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem, często narażając życie pełnią tę służbę, by każdy mógł mieć poczucie bezpieczeństwa, bezpiecznie mieszkać w naszym powiecie.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa Wołomińskiego

Facebooktwitterlinkedin