Main Menu

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2013

Facebooktwitterlinkedin

znak_drogowy_T-27Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież wypoczęta i pełna energii, powitają kolejny rok nauki. Policyjne statystyki wskazują, że rozpoczęcie roku szkolnego to okres zwiększonego zagrożenia na drogach. Nasila się ruch pieszy i samochodowy, zmniejsza zaś – koncentracja. Stołeczni policjanci po raz kolejny wyszli z inicjatywą akcji, która zapewni bezpieczeństwo najmłodszym w newralgicznym czasie pierwszych dwóch tygodni nauki.

Statystyki wypadków z lat poprzedzających akcję prowadzone przez Policję jednoznacznie wskazują, że w porównaniu z innymi miesiącami w pierwszych dniach września wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. Ich występowanie związane jest przede wszystkim z okolicami placówek edukacyjnych, do których dzieci podążają lub z których wracają po lekcjach do domu.

Corocznie na przełomie wakacji i roku szkolnego odbywa się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji prewencyjnej Bezpieczna droga do szkoły. Stołeczni funkcjonariusze aktywnie włączają się w jej przygotowanie i realizację. Opracowali już plan warszawskiego przedsięwzięcia, które w tym roku odbędzie się w dniach 2 – 13 września.

Podczas realizacji Bezpiecznej drogi do szkoły policjanci stołecznej drogówki będą prowadzić wzmożone działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży funkcjonujących w ruchu drogowym. W podanych dniach podjęte zostaną działania profilaktyczno – prewencyjne w pobliżu oraz wewnątrz placówek edukacyjnych wszystkich stopni w obrębie Warszawy i okolic.

Funkcjonariusze sprawdzą, czy okolice szkół są dostatecznie i prawidłowo oznakowane, aby zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo. Obejmą wzmożoną opieką zwłaszcza te rejony przyszkolne, które charakteryzują się wysokim poziomem ryzyka wystąpienia wypadku komunikacyjnego.

Wydział Ruchu Drogowego KSP uruchomił ponadto specjalny numer telefonu, pod który zgłaszać można uwagi i informacje związane z prowadzoną akcją. W dni robocze w godzinach od 8 do 16 jest to warszawski numer 22 603 72 99, natomiast całodobowo można dzwonić do dyżurnego pod 603 77 55.

Źródło: KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin